Taekwondo klub “Rudar” osvojio 23 medalje na državnom prvenstvu

Taekwondo klub “Rudar” je na državnom prvenstvu u taekwondou održanom u Zenici, 12. marta, napravio nevjerovatan podvig.

Nakon nepune četiri godine rada uspjeli su se probiti na petu poziciju svih klubova u Bosni i Hercegovini osvojivši 23. medalje i to: 10 zlatnih, 6 srebrenih i 7 bronzanih medalja.

U ekipnim plasmanima mlađi kadeti su suvereno zauzeli 1. mjesto, vrtićanci također 1. mjesto, dok su junori ove akademije u veoma jakoj konkurenciji zauzeli 3. mjesto.

Polaznik akademije Ahmed Kovač je proglašen za najboljeg borca turnira.