Tahirović od junaka do tragičara: Postigao prvijenac za Ajax pa u 94. minuti koštao svoj tim pobjede

Nogometaši Ajaxa remizirali su kao gosti protiv ekipe Almere City rezultatom 2:2 u okviru 12. kola nizozemske Eredivisie, a bh. reprezentativac Benjamin Tahirović od svojevrsnog junaka postao je tragičar.

Ritmeester van de Kamp je doveo domaće u vodstvo u 67. minuti, ali samo što se krenulo s centra Akpom je poravnao na 1:1.

Tahirović je u igru ušao u 46. minuti, a osam minuta prije kraja postigao je svoj prvijenac. Nakon lijepe akcije šutirao je lijevom nogom i postigao je efektan pogodak koji je proslavio s navijačima kluba iz Amsterdama.

Gol pogledajte ovdje.

Ipak, Kopljanici su doživjeli šok u 94. minuti. Tahirović je nažalost napravio penal iz kojeg je Robinet postavio konačnih 2:2.

Penal pogledajte ovdje.

Ajax tako nije uspio ostvariti treću uzastopnu pobjedu, ali polako bježi iz donjeg dijela tabele nakon katastrofalnog početka sezone.