Teletović trojkama držao Netse, Turner za pobjedu Phile

teletovicBrooklyn Netsi su gostovali večeras u Wells Fargo Centru ekipi Philadelphije 76ersa, a na kraju je tim našeg Mirze Teletovića poražen nakon produžetka rezultatom 121:120.

Phila je bolje otvorila susret. Imali su prednost od samog početka, a nakon što su otišli na devet poena prednosti 19:10, Mirza Teletović s dvije vezane trojke vraća Netse u igru. Do kraja prve dionice tim iz Brooklyna je preokrenuo rezultat u svoju korist, te su nakon prvih 12 minuta igre imali dva poena prednosti 31:29.

Nastavio je Mirza rešetati Philadalphiju i u drugom periodu. Sa nove tri pogođene trojke odveo je Netse na plus pet sredinom drugog perioda 49:44.  Ipak, domaći tim je okrenuo rezultat u svoju korist, pa su na poluvrijeme 76ersi otišli sa plusom od tri poena, 60:57.

Mirza je odigrao odlično i u trećoj četvrtini. Zajedno s Alanom Andersonom je držao Brooklyn u igri, a priključio se i Brook Lopez, pa su na dvije minute do kraja ovog dijela igre Netsi omali ponovo plus osam 81:73. Međutim, Phila se ponovo probudila, pa su boljom završnicom došli na samo minus jedan 83:82.

Philadelphia je bolje otvorila posljednju četvrtinu. Vodili su većim dijelom, a Alan Anderson je sjajnom igrom ostavljao Netse u igri. Uključili se u igru i Pierce, čijom su trojkom Netsi došli do novog vodstva na tri minute do kraja. U neizvjesnoj završnici Andreson je promašio šut za Netse, kao i Carter-Williams za 76erse. Ostalo je pet sekundi do kraja, ali šut Derona Williamsa nije ušao, pa se ušlo u produžetak.

U dodatnih pet minuta Phila je na dvije minute imala četiri poena prednosti, ali su prokockli nekoliko napada za potvrdu pobjedu. Potom je Pierce pogodio za vodstvo Netsa 120:119, ali je Turner u posljednjoj sekundi pogodio za pobjedu Philadelphije.

Mirza Teletović je za 33 minuta na parketu ubacio 18 poena. Pogodio je šest trojki, te je imao četiri skoka i dvije asistencije. Alan Anderson je predvodio Netse s 26 poena, Paul Pierce je dodao 24. Kod Phile Evan Turner je ubacio 29, a Thaddeus Young 25 poena.