Težak poraz Zvezde u Glazgovu, Barsina “nula” s Galatom

Crvena zvezda pretrpjela je težak poraz na gostovanju kod Rendžersa u prvom susretu osmine finala Evropske lige.

Slavio je domaći tim na čuvenom Ajbroksu rezultatom 3:0, a pogađali su Džejms Tavenir (James Tavernier) s bijele tačke u 11., a Alfredo Morelos u 15. i Leon Balogun u 51. minuti.

Gostima iz Beograda VAR je zbog ofsajda poništio dva gola, a oba puta pogađao je Aleksandar Katai.

Katai nije imao svoju noć, s ozbirom da u 24. minuti nije uspio realizirati ni penal.

Iako je slovila za velikog favorita, Barcelona nije uspjela savladati Galatasaraj, s kojim je na Kamp Nou odigrala 0:0.

Atalanta je u sjajnoj utakmici poslije preokreta savladala Bajer Leverkuzen s 3:2, dok je Braga bila bolja od Monaka s 2:0.