Totenhem je bio sjajan, ali je Juventus pokazao zašto je to jedan od najvećih klubova na planeti

Večeras smo dobili dva nova učesnika četvrtine finala Lige prvaka, gdje su se plasirali Juventus i Mančester Siti.

Totenhem je mnogo bolje otvorio susret, a podatak da su igrači Juventusa tek u 33. minuti uputili prvi šut ka golu tima iz sjevernog Londona govori dovoljno kako je “Stara dama” počela ovu utakmicu.

Nakon nekoliko velikih prilika, “Pjevci” su poveli u 39. minuti, kada je Son iskoristio smušenost u odbrani Juventusa te poslao loptu iza leđa najboljeg golmana u historiji ove igre, Đanluiđija Bufona.

Miralem Pjanić je samo nekoliko minuta kasnije uzvratio na drugoj strani, ali nije bio precizan, a nedugo potom zaradio je i žuti karton, pa se na odmor otišlo pri rezultatu od 1:0 za engleski tim.

Početak drugog poluvremena bio je prilično nervozan na obje strane, bez mnogo prilika, a onda je uslijedio veliki preokret.

A, onda je Juventus pokazao zašto je to jedan od najvećih nogometnih klubova na planeti.

Sjajni Argentinac Gonzalo Iguain načeo je mrežu Huga Lorisa u 63. minuti, za 1:1, a samo tri minute kasnije drugi Argentinac u dresu Juventusa, Paolo Dibala pogodio je za veliki preokret u Londonu.

Sjajnu priliku za prolazak dalje Totenhem je imao u posljednjim trenucima susreta ali je Barzalji loptu izbacio doslovno sa gol-linije.

Mančester Siti je dočekao Bazel na Etihadu, a s obzirom na pobjedu od 4:0 u prvom susretu, Pep Gvardiola je na teren poslao gotovo pa rezervnu ekipu.

Bazel je to znao iskoristiti, pa su Švicarci slavili Pirovi pobjedu na Etihadu sa 2:1.