Tri asistencije i jedan gol Međuseljca za ubjedljivu pobjedu Čelika u Maglaju

Nogometaši Čelika jučer

Zeničani su nakon prvog dijela sezone bili lideri na tabeli, te su u drugi dio sezone ušli s namjerom da zadrže čelnu poziciju, te kroz doigravanje uđu u viši rang. Nije dobro počelo danas za crno-crvene jer su domaći nogometaši na samom početku utakmice golom Belmina Hajdića došli u vodstvo 1:0. Goste taj gol nije poremetio, te su još odlučnije krenuli ka golu domaćina, a to im se isplatilo u 25.minuti kada kapiten Aladin Isaković pogađa za 1:1. Do kraja prvog poluvremena još jedan gol u mreži domaćina, a strijelac je bio Mirsad Šijerkić za 1:2 nakon prvog dijela utakmice.

U drugom dijelu dominacija Zeničana, te je samo bilo pitanje sa kojim će rezultatom završiti današnja utakmica, odnosno pobjeda gostiju. U drugom poluvremenu u igru je ušao i FIlip Arežina koji u 65. minuti pogađa za 1:3 za Čelik. Novi gol u mreži domaćeg tima u 78. minuti, nakon tri asistencija, mladi Ali Međuseljac pogađa za 1:4. Do kraja utakmice još jedan gol za goste. Strijelac u 88. minuti za konačnih 1:5 bio je Tarik Huzbašić.

Čelik je današnjom pobjedom ostao na vrhu tabele sa 41 bodom, prati ga ekipa Koline sa 39, dok je treća Bosna iz Visokog sa 36 bodova.

su u okviru nastavka sezone u Drugoj ligi FBiH, grupa “Centar” gostovali u Maglaju kod ekipe Moševca, te su slavili uvjerljivu pobjedu rezultatom 5:1.