Tri uzastopne pobjede nisu bile dovoljne za drugi krug!

mirza_teletovicNašim košarkašima večerašnja pobjeda nije bila dovoljna za prolaz u drugi krug EP u Sloveniji. Nakon što je Latvija pobijedila Makedoniju rezultatom 76:66 mi smo morali da dobijemo Litvaniju +10 razlikom. Nažalost dobili smo ih rezlultatom 78:72 i moramo se oprostiti od ovoga takmičenja.

Prvu četvrtinu smo dobro otvorili i pokazali šta želimo. Bh. košarkaši su igrali fenomenalno, alii Litvanci su uzvraćali napade pa je na kraju prve dionice bilo neriješeno 18:18.

Ponovo smo dobro otvorili nastavak utakmice. U drugoj četvrtini bježimo na +3. Nakon izlaska Teletovića igra je pala, a Wright je promašio 2 polaganje pa su se  Litvanci približili na samo koš zaostatka. Kikanović je u samom finišu druge dionice pogodio i na odmor se otišlo rezultatom 31:30 za Bosnu i Hercegovinu.

Teletović je planuo u trećoj četvrtini i predvodio je Zmajeve sa 20 poena i 5 skokova, a đedović je bio drugi sa 14 poena. Zmajevi se su odlično branili, a Teletović je pogodio jedno od dva bacanja za vodstvo od 50:46.Litvanija pogađa oba slobodna da bi Šutalo sjajno pogodio trojku, a Litvanci su se neuspješno pokušavali vratiti u utakmicu. Zadnja minuta treće četvrtine se igrala poen za poen, a Đedović je nakon sjajne asistencije Stipanovića ubacio polaganje, pa su naši košarkaši treću dionicu priveli kraju rezultatom 57:52.

Četvrta četvrtina je bila najuzbudljivija. Igralo se žestoko i tražila se ta pobjeda. U jednom momentu imali smo prednost od 12 poena ali su Litvanci tricom se vratili. Nakon toga je Đedović napravio faul, ali oba slobodna Litvanci su promašili. U idućem napadu naši su izgubili loptu i ponovo je sviran faul, ovaj put su Litvanci pogodili jedno slobodno bacanje. Pred sami kraj utakmice Litvanci pogađaju tricu. Pet sekundi pred kraj Teletović pokušava da ubaci za tri poena, ali ne uspjeva pa je utakmica završena rezultatom 78:72.

Nismo se uspjeli plasirati dalje, ali ipak pružili smo fantastičnu igru u posljednje tri utakmice, no nije bilo bovoljno. Čestitamo našem selektoru i našim Zmajevi.