TROJKA MLADOG PRELJEVIĆA ODLUČILA Košarkaši Čelika teško do pobjede protiv Igmana

Košarkaši Igmana dobro su namučili ekipu Čelika u okviru 13. kola A1 lige, ekipa trenera Damira Zeljkovića stigla je do pobjede tek u produžetku. U regularnom dijelu susreta bilo je 83:83, a nakon produžetka 96:89 za Čelik.

Čelik je bolje otvorio utakmicu.Prvih deset minuta završeno je 27:15.Na poluvrijeme se otišlo sa 53: 41 za domaće. U posljednjoj minuti trećeg perioda Igman je uspio smanjiti na minus četiri poena 66:62. Čelik je do 35. minute još uvijek imao aktivan rezultat 75.72. Gosti su koševima Balića izjednačili na 75:75 u 36. minuti. Devet sekundi prije kraja utakmice Tarčin je izjednačio na 80:80. Avdibegović je pogodio jedno slobodno bacanje, a Mešinović pogodio sa dva poena za 83:80.

Sa zvukom sirene bh. reprezentatvac Čampara pogađa trojku i svom timu donosi produžetke sa 83:83. U dodatnih pet minuta Opačak, Avdibegović pogađaju iz slobodnih bacanja, a mladi Faris Preljević trojkom je donio odlučujuću prednost Čelik.

Kod Čelika je Opačak ubacio 21 poen, Avdibegović i Begić ubacili su po 17 poena, dok je kod Imgana najefikasniji bio Čampara sa 23 poena a Gegić je ubacio 22 koša.