Android
Tuzlanski Mejdan ponovo oživljava dio sportske tradicije, počela izgradnja nove kuglane

Sportski centar Mejdan u Tuzli ima bogatu sportsku historiju koja seže nekoliko decenija unazad, a u okviru njega nekada je postojala kuglana, koja je bila omiljeno mjesto za druženje i rekreaciju građana. Na radost mnogih, kuglana će ponovo biti formirana.
Nakon višegodišnje pauze, Tuzla ponovo dobija kuglanu u Sportskom centru Mejdan. Naime, Gradska uprava Tuzle je obezbijedila novčana sredstva, a u toku su radovi na izgradnji dvorane za ovaj sportski sadržaj.
“Završetak izgradnje očekuje se do sredine februara naredne godine. Ovo nije samo povratak jednog sporta, ovo je ulaganje u mlade, sportiste i zdrav način života, ali i dodatni sadržaj koji jača sportsku i društvenu ponudu Tuzle.
Vraćamo kuglanje u Tuzlu. Vraćamo sport tamo gdje mu je mjesto”, kazao je gradonačelnik Tuzle Zijad Lugavić.
Kuglana u Mejdanu bila je popularna destinacija tokom sedamdesetih i osamdesetih godina, okupljajući ljubitelje sporta svih generacija. Osim što je pružala zabavu, kuglana je služila i kao mjesto za održavanje takmičenja i turnira, doprinoseći razvoju sportske kulture u gradu.
S vremenom, kako su potrebe građana i sportska infrastruktura evoluirali, prostor kuglane je transformisan, ali sada su se ponovo stekli uslovi za njenu obnovu.
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
POVEZANE OBJAVE














