U-21: Bosna i Hercegovina poražena od Austrije (FOTO)

U-21 selekcija Bosne i Hercegovine porazena je rezultatom 0-2 od selekcije Austrije. Ovim rezultatom ostaju na samo 3 osvojena boda u dosadašnjim kvalifikacijskim utakmicama.

Naši mladi reprezentativci su ušli odlično u meč i bili su konkretniji. Najbolja šansa se dogodila u 18. minuti, međutim nije realizovana u pogodak. Nakon toga se igra preselila na polovicu terena i reprezentativci Austrije polahko preuzimaju inicijativu. Zaprijetili su u 23. minuti da bi sedam minuta nakon toga došli i do prvog pogotka. Schaub je odlično prošao nasu odbranu i matirao Kristijana Jajalu. Austrijanci nisu popuštali i djelovali su veoma ofanzivno. Bh. reprezentativci nisu imali nekih šansi nakon toga. Pretežno se igralo na sredini terena. U samom finišu prvog poluvremena Astrija dolazi do drugog pogotka, strijelac je Stoger, a rezultat nakon prvih 45 minuta glasi 0:2.

Odmah na početku drugog poluvremena dvostruka izmjena u našoj selekciji. To je nagovještavalo ofanzivniju igru. šanse su se nizale, ali nažalost pogotka nije bilo. Austija je također prijetila preko Vastića, Schauba i Stogera, ali nisu uspjeli da povećaju prednost. Zadnjih deset minuta igralo se na sredini terena bez konkretnijih šansi za pogodak.

U-21 kvalifikacije:

Bosna i Hercegovina-Austrija 0:2

30′ Schaub, 45′ Stoger