U prijateljskoj utakmici u Zenici “Zmajevi” remizirali s Crnom Gorom

U prijateljskoj utakmici odigranoj danas u Zenici na stadionu Bilino polje reprezentacija BiH remizirala je s Crnom Gorom, a bilo je 0:0.

Susret je protekao u mirnoj igri, s tim da treba naglasiti kako su izabranici Roberta Prosinečkog imali nekoliko odličnih šansi za postizanje gola. Ipak, sjajno je branio Petković.

Prvu šansu na utakmici vidjeli smo u 30. minuti kada je Džeko s vrha šesnaesterca šutirao, ali lopta odlazi preko gola.

Samo tri minute kasnije ponovo gužva u kaznenom prostoru Crne Gore. Pjanić dolazi do lopte, ali pogađa samo stativu. Uslijedila je još jedna šansa za “Zmajeve”, ali Kodro šutira pravo u Petkovića.

U 40. minuti vidjeli smo najbolju šansu za naše fudbalere. Dobro je ubacio Višća, a Džeko u mat-poziciji pogađa golmana Crne Gore Petkovića.

U drugom poluvremenu gledali smo još mirniju utakmicu. Vrijedi istaknuti šansu za Crnu Goru, ali Vešović nije bio precizan. Uzvratio je Džeko u 69. minuti, ali njegov udarac odlazi pored gola.

U 72. minuti sjajno je Duljević šutirao, ali Petković paradom spašava svoj gol.

Novu šansu za gol Džeko je propustio u 85. minuti, kada nakon kornera glavom šutira u danas sjajnog Petkovića.

Ostalo je do kraja 0:0.

Treba još jednom napomenuti da su se u današnjoj utakmici od reprezentacije BiH oprostili dugogodišnji članovi Vedad Ibišević, Zvjezdan Misimović i Emir Spahić.

Sljedeći susret reprezentaciju BiH očekuje 1. juna kada ćemo gostovati u Južnoj Koreji.

90′ Kraj utakmice u Zenici. Završilo je 0:0.

88′ Crna Gora može biti zadovoljna rezultatom, obzirom na nekoliko odličnih šansi koje su propustili naši fudbaleri.

85′ Novi pokušaj Džeke, ali je šutirao u Petkovića. Finiš je utakmice u Zenici.

83′ Mnogo grešaka u ovim trenucima na obje strane.

79′ Imala je Crna Gora dobru šansu, ali udarac iz slobodnjaka sa nekih 20-ak metara odlazi preko gola.

72′ Sjajan pokušaj Duljevića, ali Petković je odličnom paradom odbranio njegov udarac. Nakon kornera nije bilo promjene rezultata.

69′ Nova šansa za Edina Džeku, ali njegov udarac iskosa odlazi pored stative gola Petkovića.

63′ Još uvijek nema promjene u Zenici. Rezultat je 0:0.

48′ Šansa za Crnu Goru, ali šut Vešovića odlazi preko gola.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme utakmice BiH – Crna Gora.

Kraj prvog poluvremena na Bilinom polju, a rezultat je 0:0. Prvi dio igre protekao je u dominaciji našeg tima, koji je u nekoliko navrata ozbiljno zaprijetio Petkoviću.

Izdvajamo šanse Džeke, stativu Pjanića i pokušaj Kodre.

Vrijedi još jednom napomenuti kako su se od reprezentativnog dresa oprostili Zvjezdan Misimović, Vedad Ibišević i Emir Spahić.

45′ Igra se sudijska nadoknada na Bilinom polju. Sve su prilike da će se prvi dio igre završiti rezultatom 0:0.

40′ Stopostotna šansa za Edina Džeku, ali njegov udarac je odbranjen. Kakva je to prilika bila.

35′ Nova šansa za BiH, ali udarac Kodre brani golman Crne Gore Petković. I dalje je 0:0.

34′ Pritisak naših fudbalera u ovim trenucima. Pjanić je pogodio stativu.

30′ Prva dobra šansa za naše momke, ali udarac Džeke s vrha šesnaesterca odlazi preko gola.

24′ Nastavljena je utakmica. I dalje je 0:0.

18′ Fudbaleri Crne Gore su napravili i počasni špalir da bi ispratili Spahića, Ibiševića i Misimovića. Kapiten Beqiraj uručio je poklone našim “Zmajevima”. Na terenu su sada Kodro, Bičakčić i Sarić.

17′ Od dresa reprezentacije BiH u ovim trenucima opraštaju se tri velika asa, Emir Spahić, Vedad Ibišević i Zvjezdan Misimović.

Trojac je ispraćen ovacijama s Bilinog polja.

12′ Prvi korner na utakmici za našu reprezentaciju, ali nakon ubačaja Pjanića nije bilo problema za Petkovića. I dalje je 0:0.

5′ Bez velikih uzbuđenja na početku utakmice. Naši momci drže sredinu terena pod kontrolom.

1′ Počela je utakmica na Bilinom polju.

Na stadionu Bilino polje danas se u prijateljskoj utakmici sastaju reprezentacije BiH i Crne Gore.

Utakmica će imati poseban karakter je se nakon dugogodišnje reprezentativne karijere od najdražeg dresa opraštaju Zvjezdan Misimović, Vedad Ibišević i Emir Spahić.

Kako je ranije najavljeno Misimović, Spahić i Ibišević igrat će prvih 15 minuta, nakon čega će im biti uručeni prigodni pokloni.

Na tribinama Bilinog Polja se trenutno nalazi oko sedam hiljada gledatelja.

Sudije nam dolaze iz Makedonije. Glavni arbitar će biti Dimitar Meckarovski, a asistirat će mu Dejan Nedelkoski i Goce Petreski.

Sastavi:

BiH: Šehić, Todorović, Vranješ, Spahić, Nastić, Cimirot, Pjanić, Džeko, Misimović, Višća, Ibišević

Crna Gora: Petković, Stojković, Tomašević, Vešović, Kosović, Mugoša, Janković, Mirković, Simić, Marušić i Beqiraj.