U sjajnom meču NK Nemila i FK Famos odigrali neriješeno, Imamović: Pokazali smo da smo spremni za najveći domet

Na stadionu u Žepču odigran je prijateljski meč između jesenjeg prvaka ZDK sjajne ekipe NK Nemila i člana Druge lige FBiH centar odličnog tima FK FAMOS iz Hrasnice.

Bio je ovo meč koji je zadovoljio brojne ljubitelje nogometa koji su posmatrali ovaj susret, završeno je neriješenim rezultatom 2:2.

Osim četiri postignuta pogotka viđeno jejoš dosta dobrih prilika pred oba gola,dosta sjajnih akcija, odličnih udaraca i izvanrednih odbrana golmana oba rivala.

Ekipi NK Nemila bio je ovo prvi trening meč pred nastavak prvenstva i poslužio je šefu stručnog štaba Aidinu Mahmutoviću da se uvjeri u fizičku spremu, ali i kvalitet svakog igrača, koji su u rosteru za proljetni dio prvenstva, a gdje ih očekuju teška iskušenja na njihovom putu ka plasmanu u veći rang takmičenja.

Sigurno da su svi navijači topnika iz Nemile, kao i sam šef Mahmutović, bili zadovoljni sa onim što su vidjeli u 90 minuta ovog meča.

Naravno, da će u ostalimtest utakmicama koje slijede u narednih dvadesetak dana do početka prvenstva biti prostora i vremena za usavršavanje igre,poboljšanje nišanskih sprava kod napadača i da će ekipa biti u top formi već u prvom proljetnom susretu.

U ovom meču strijelci za NK Nemila bili su Anel Dedić i Nudžeim Imamović, a u početnoj postavi igrali su Kozlić, Hodzić, Selmanović, Talić,Šabić,Bajrić, Šišić, Dedić,Imamović, Husejnović i Skopljak.

Još su nastupili Skomorac, Suljić, Lužić, Muračević, Mašić, Ajanović,Kozlić.

Kapiten ekipe i strijelac zgoditka Nudžeim Imamović o ovom meču rekao nam je sljedeće:

Odlično otvorena utakmica sa naše strane uz nekoliko izglednih šansi za pogodak. Odličnu igru
krunisali smo pogotkom Dedića u 20 minuti susreta. Nakon toga nastavili smo još jače,imali još par
šansi za gol, uz pogođenu stativu.

Drugo poluvrijeme gosti otvaraju mnogo bolje i postižu brza dva pogotka. Treba napomenuti da je naš trener promijenio golmana i par standardnih igrača iz prvog dijela igre.Pred sami kraj meča postižemo još jedan pogodak a što je bio konačan rezultat ovog meča.

Ako uzmemo u obzir da je ekipa Famosa skoro dva mjeseca u trenažnom procesu,a mi smo
počeli sa radom prije dvije sedmice, ovo je odličan rezultat, iako on nije bio u prvom planu u ovom
meču.

Iskoristio bih priliku da čestitam svojim saigračima na odličnoj utakmici,nadam se da ćemo ovu
igru prenijeti i na prvenstvo i gdje ćemo dati sve od sebe da ostvarimo naš cilj a on je ulazak u drugu
ligu FBiH. Također želio bih zahvaliti šefu struke Mahmutoviću koji mi je povjerio kapitensku traku i
da budem lider ove sjajne ekipe.

Veliki pozdrav našim vjernim i vatrenim navijačima koji su sa nama bili i na ovom meču i koji su pokazali koliko vole svoj klub i svoje mjesto.