U Vitezu održano državno judo prvenstvo za seniore, Filipu Stojaku zlato

IMG_2191

Vitez je proteklog vikenda bio domaćin Judo prvenstva BiH za seniore i seniorke. Na prvenstvu je nastupilo 29 klubova u ukupno 129 natjecatelja, od čega 79 seniora i 50 seniorki.

Prva mjesta u konkurenciji seniora osvojili su po kategorijama: -60kg Andrej Zurovac iz JK „Slavija” Istočno Sarajevo; -66kg Filip Stojak JK „Vitez” Vitez; -73kg Mitar Mrdić JK „ Leotar” Trebinje; -81 kg Rijad Dedejić JK „Bosna” Sarajevo; -100kg Slobodan Klačar JK „Bosna” Sarajevo; +100kg i Open kategorija Harun Sadiković JK „Bosna” Sarajevo.

Prva mjesta u konkurenciji seniorki osvojili su po kategorijama: -48 kg Dejana Komljenović JK „Famos” Istočno Sarajevo; -52 kg Selma Sejdinović ŽJK „Sarajevo”; -57 kg Lejla Sejdinović ŽJK „Sarajevo”; -63 kg Dea Miletić JK „Bosna”; -70 kg Aleksandra Samardžić ŽJK „Sarajevo”; -78 kg Sabina Haračić ŽJK „Sarajevo”; +78 kg i Open kategorija Larisa Cerić ŽJK „Sarajevo”.

Natjecanje je proteklo u fer i sportskom duhu. Tehnički organizator prvenstva bio je Judo klub „Vitez” iz Viteza, a suci na natjecanju bili su: Slavko Sikirić, Nikola Biljaka, Željko Zadro, Anes Ličina, Dragan Božović, Zoran Brborović, Vladimir Đokić, Željko Šiljegović, Habib Bučan, Elvir Salihagić, Zijad Sejdinović i Admir Vražalica.

Delegati natjecanja bili su: Branislav Crnogorac, Miodrag Mrdić i Karlo Prskalo, a voditelji natjecanja: Arijana Jaha, Ivana Matošević i Siniša Đukić.

Za Judo klub „Vitez” odličja su uz Filipa Stojaka osvojile i Slavica Pavlović 3. mjesto (-48 kg); te Lolita Furunđija u -78kg i Open kategoriji.

Judo klub Vitez uputio je zahvalu svim sponzorima i donatorima organizacije ovog državnog prvenstva, prije svih poduzeću “FIS” Vitez, zatim HT Eronet – Mostar, Općinskom vijeću Vitez, Pizzeria “Milano” Novi Travnik, Knjižara „Lasta” Vitez, „Tioil” Bila, Srednja škola “Vitez”, caffe “City” Vitez, „FTM” Novi Travnik, “Kristal” Vitez i drugi.