Ubjedljiva pobjeda Čelika protiv Borca

Nogometaši Čelika danas su u okviru 21. kola Druge lige FBiH, grupa “Centar” dočekali ekipu Borca iz Jelaha. Zeničani su bez problema slavili 4:0 i tako upisali četvrtu uzastopnu pobjedu.

Bio je ovo duel ekipa koje se nalaze u gornjem dijelu tabele, te se očekivao neizvjestan duel. Ipak izabranici Armina Duvnjaka od prve minute krenuli su furiozno prema golu
danas veoma dobrog gostujućeg golmana. Zeničani su u osmoj minuti propustili priliku za vodstvo, gostujući golman Bošnjak odbranio je jedanaesterac koji je šutirao Salkić. Ipak u 11. minuti Durmiš sjajnim lob udarcem matira gostujućeg golmana za vodstvo domaćina 1:0. Nastavili su se napadi Zeničana, a novi gol u mreži gostiju desio se u 43. minuti kada Emir Karalić pogađa za 2:0, što je bio i rezultat prvog dijela.

Kako je završilo prvo, tako su crno-crveni krenuli i u drugom dijelu, danas veoma raspoloženi Emir Karalić u 51. minuti pogađa za 3:0 za ekipu Čelika. Gosti su danas bili nemoćni, a da im na golu nije bilo sjajnog Bošnjaka, doživjeli bi pravu katastrofu u Zenici. Novi gol u mreži gostiju desio se u 69. minuti, kada hattrick postiže Emir Karalić za 4:0 za Čelik.
Nakon toga još nekoliko šansi za domaće i još jedan promašen jedanaesterac, ovaj put Bošnjak je bio uspješniji od Karalića, koji je tako propustio priliku da danas postigne četiri gola. Do kraja utakmice nije bilo više golova, te je meč okončan rezultatom 4:0 za ekipu Čelika.

Zeničanima je s novim trenerom današnja pobjeda bila četvrta u nizu, te su na četvrtoj poziciji na tabeli sa 39 bodova. Borac iz Jelaha, ostao je na petoj poziciji sa 34 boda na svome kontu.

Čelik će u narednom kolu u goste Mošćanici, dok će Borac na svome terenu dočekati tim Batona.