Udinese se poigrao sa Širokim Brijegom

UdineseSiroki

Nogometni klub Široki Brijeg, jedini BH klub koji je opstao u kvalifikacijama za Europsku ligu, večeras je na stadionu Bilino polje u Zenici teško poražen od talijanske ekipe FC Udinese.

Sam početak meča je izgledao mnogo dosadno za sve prisutne, a (ne) igra Širokog je sve više ličila na jedan opuštajući trening ili prijateljsku utakmicu, gdje im pobjeda ili poraz ništa ne igraju. Možda su u samu utakmicu ušli sa mišljenjem da protiv jakih Talijana ne mogu ništa napraviti i da nemaju šanse za pobjedu.

Udinese se nije dvoumio i njihov cilj je bio jasan. U Bosnu i Hercegovinu su došli da osvoje bodove i što više loptu pospreme u gol domaćina.

SirokiUdineseŠto se tiče prvog dijela susreta, on je zasigurno protekao u znaku Udinesea kada je u pitanju sve ono pozitivno što se može dogoditi. U 16. minuti, Antonio Di Natale je zabio za 0:1, te donio veliku radost vjernim navijačima koji su se nalazili na sjevernoj tribini, ali ih je bilo dosta i na zapadnoj- čiju su ulogu preuzeli Zeničani. Luis M. Fruto je bio strijelac iduća dva pogodka za ekipu Udinesea i to u 31. minuti kada je bilo 0:2, te osam minuta kasnije, kada je rezultat glasio 0:3 za Udinese.

Zadnjim golom Luisa postavljeno je krajnjih 0:3 u prvom dijelu susreta. Na strani Širokog u prvom dijelu susreta nije bilo toliko veselo – primili su tri gola, te zaradili dva žuta kartona (Zakarić i Marković). U izvođenju udaraca iz ugla je bilo “neriješeno” (2:2).

U drugom dijelu susreta se osjeti da je odbrana Širokog znatno bolja, ali i da su u napadu nešto brži, čime se sva pasiva iz prvog dijela susreta prekida, pa napokon počinjemo gledati dobar nogomet (koliko može biti posmatrajući kvalitet ekipa). Zbog igranja rukom u kaznenom prostoru, glavni arbitar iz Turske dosuđuje jedanaesterac za ekipu Udinesea u 65. minuti. Izvođač je bio Di Natale, ali u pokušaju loba, Luka, golman Širokog prepoznaje namjeru, te brani prvi i posljednji penal na utakmici.

U 77. minuti nakon jako dobrog driblinga i pasa, igrač Širokog, Dino Čorić zabija za 1:3, te budi pomalo uspavane navijače. Četiri minute kasnije ukazala se još jedna velika prilika za domaćina, ali je prokockana. U drugom dijelu, kada gledamo udarce iz ugla, bolja je ekipa Širokog (2:1).

Nakon dva minuta produžetka, u 92. minuti glavni arbitar označava kraj jedne jako teške utakmice za Široki, a na drugoj strani lahke za goste iz Italije.