Umjesto da “zasuču rukave” na terenu, političari “rade na tastaturi”

Umjesto da “zasuču rukave” na terenu, političari “rade na tastaturi”

Monolozi na društvenim mrežama, kao dio javnog dijaloga nemaju nikakvog efekta, niti dovode do rješenja problema o kojem političari na Facebooku ili Twitteru pišu, stav je komunikologa. Često prozivajući jedni druge, dodatno cementiraju lične pozicije, problem čine kompleksnijim, a javnost zbunjuju. U svemu tome, pribave i koji politički poen.

“Gdje je danas gradonačelnica Sarajeva? Na Facebooku” – šaljivo kažu anketirani građani. I nije Benjamina Karić jedina koja voli da politiku vodi i probleme rješava pisanjem statusa. Ovih dana pridružio joj se i načelnik opštine Centar Srđan Mandić. Ruševni objekti, regulacioni planovi, državna imovina, tema za Facebook prepiske o ozbiljnim temama ne manjka. Ni optužbi, da recimo jedni iznose neistine, a drugi se ne interesuju za svoj posao.

Sve je počelo od Trumpa, kažu politolozi. A Donaldovu tviter politiku najvještije preuzima lider SNSD-a MIlorad Dodik. Prodaju sebe javnosti preko mreža, a sve smatraju odgovornošću ka toj istoj javnosti, kojoj se kunu u lični patriotizam, objašnjavaju politolozi.

N1

Dobivaj najvažnije vijesti porukom na Viberu: KLIKNI OVDJE

NAJNOVIJE