United velikim preokretom pobijedio City, dugo će se pričati o sudijskoj odluci (VIDEO)

Nogometaši Manchester Uniteda nakon velikog preokreta u finišu meča pobijedili su gradskog rivala Cityja u 20. kolu Premiershipa rezultatom 2:1.

U prvom poluvremenu gledali smo poprilično opreznu igru s obje strane, a izdvajamo tek šansu u 34. minuti kada je Rashford prošao golmana Edersona, ali mu je jedan igrač Građana izbacio loptu s gol-linije. S rezultatom 0:0 se otišlo na odmor.

Iz prve prave prilike na utakmici, Manchester City je došao u vodstvo. De Bruyne je sjajno probio po desnoj strani, ubacio u sredinu gdje je bio Grealish, a faktički iz prvog dodira nakon ulaska s klupe Englez je pogodio za 1:0 i doveo Građane u vodstvo.

Činilo se da je Manchester United na koljenima i da neće uspjeti pronaći način da se vrate u ovaj meč, no onda se u 78. minuti desila jedna sporna situacija, iz koje je na kraju odlučeno da se prizna pogodak Crvenim đavolima.

Casemiro je dodao loptu do Rashforda, on je bio minimalno dva metra u nedozvoljenoj poziciji i trčao je za loptom, nakon čega mu se iza leđa ukazao Bruno Fernandes koji pogađa za 1:1. Sudija je priznao gol, iako je Rashford bio u očiglednoj nedozvoljenoj poziciji i učestvovao je u igri.

Četiri minute nakon toga, Manchester United dolazi do potpunog preokreta. Garnacho je s lijeve strane ubacio, a Rashford je bio na pravom mjestu i pogodio za 2:1 i potpuni preokret svoje ekipe.

Ovom pobjedom, Manchester United je prišao Cityju na samo bod zaostatka na drugoj poziciji, a Crveni đavoli imaju 38 osvojenih bodova, šest manje od prvoplasiranog Arsenala koji će sutra igrati derbi sjevernog Londona protiv Tottenhama.

Rezultat i strijelci:

Manchester United – Manchester City 2:1 (Fernandes 78′, Rashford 82′ – Grealish 60′)