Uspješan početak kvalifikacija: Reprezentacija BiH savladala Estoniju 5:0

Naša reprezentacija je dominirala tokom čitavog meča, a Estonci su uputili samo dva šuta u okvir Begovićevog gola.Prva ozbiljnija prilika za Zmajeve je viđena u 6. minuti kada je Višća je iznenada došao do lopte na oko 20 metara i šutirao, ali je lopta otišla pored gola.

Mreža Estonaca se zatresla samo minutu kasnije. Pjanić je centrirao iskosa sa lijeve strane sa oko 40 metara iz slobodnog udarca, Lulić je vratio loptu glavom sa druge stative do Ibiševića čiji šut brani Aksalu, no lopta dolazi do Spahića koji pogađa glavom za 1:0.

Potom je uslijedio mirniji dio meča u kojem nije bilo većih prilika, a već sljedeću opasnost pred Estonskim golom Zmajevi su pretvorili u pogodak. U 23. minuti Pjanić je odlično uposlio Džeku koji izlazi jedan na jedan protiv Aksalua, koji ga ruši i sudija Zelinka je pokazao na bijelu tačku. Džeko je poslao Aksalua u jednu, a loptu u drugu stranu za 2:0.

U 27. minuti Džeko odlično ostavlja loptu za Ibiševića koji sa oko 20 metara šutira pored gola. Dvije minute kasnije Ibišević je nakon Pjanićevog ubačaja šutirao u okvir gola, ali Aksalu je bio siguran.

Džeko je u 38. minuti dodao za Kolašinca na lijevoj strani, koji dodaje Pjaniću, ali i on šutira direktno u Aksalua.

Minutu prije kraja prvog poluvremena Džeko je sjajno prodriblao Pikka i izašao sam na Aksalua, no njegov šut lijevom nogom golman Estonije odbija u prečku.

Samo tri minute u nastavku meča su bile potrebne Zmajevima da dođu u novu veliku šansu. Višća je na desnoj strani šesnaesterca dodao Pjaniću, koji pronalazi Ibiševića, a napadač naše reprezentacije šutira sjajno, no Aksalu na fenomenalan način zaustavlja njegov šut.

Ibišević je u 61. minuti pogodio stativu u situaciji jedan na jedan protiv Aksalua.

Deset minuta kasnije Zmajevi su postigli treći gol. Pjanić je centrirao iz kornera na 16 metara, a Medunjanin iz voleja eurogolom zakucao loptu u mrežu gostiju.

Četvrti gol za Zmajeve postigao je Ibišević u 83. minuti. Debitant Miličević, koji je u igru ušao samo osam minuta ranije, je centrirao, a Ibišević je iz peterca pogodio glavom za 4:0.

Tačku na “i” stavio je u drugoj minuti sudijske nadoknade Spahić svojim drugim golom na utakmici. Pjanić je centrirao iz kornera, a Spahić glavom postiže svoj šesti gol u dresu BiH.

BiH: Begović, Vranješ, Zukanović, Spahić, Kolašinac, Višća, Pjanić, Medunjanin, Lulić, Ibišević, Džeko.

Estonija: Aksalu, Teniste, Baranov, Klavan, Pikk, Kallaste, Antonov, Mets, Kams (Kruglov 46′), Vassiljev, Zenjov.