Uz punu Skenderiju: Musa predvodio Zmajeve do pobjede nad Armenijom

Košarkaška reprezentacija BiH večeras je u sjajnom ambijentu u Skenderiji savladala selekciju Armenije u 3. kolu pretkvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Izabranici Duška Vujoševića slavili su rezultatom 98:85.

Sjajno smo otvorili utakmicu poenima Muse i Vrabca poveli sa 8:2. Prednost od šest razlike smo držali veći dio prve četvrtine, ali Armenci su u posljednje dvije minute napravili seriju 10:4 i prvi period je okončan rezultatom 23:23.

Početkom druge četvrtine razigrao se Ismet Sejfić, koji je sa sedam vezanih poena našu selekciju odveo na +7. Nakon toga sjajna igra u odbrani doprinijela je da naša selekcija na krilima Vrabca i Renfroa ode na dvocifrenu prednost. Armenci se sa dvije trojke brzo vraćaju u meč, ali Tomić podiže na +10. U posljednjem napadu u prvom poluvremenu, gosti pogađaju sa zvukom sirene za 52:44, što je bio rezultat prvog poluvremena.

Drugo poluvrijeme otvaramo sjanim zakucavanjem Markusa Lončara. Nakon toga većina četvrtine se igralo koš za koš. Armenci pred kraj trećeg perioda serijom 5:0 dolaze na -6, no Hasandić uzvraća trojkom. Nakon treće četvrtine rezultat je glasio 73:60.

Armenci su u jednom trenutku u četvrtoj četvrtini spustili na -5, ali su naši momci bili pribrani te su se istakli u fazi napada i na kraju ubilježili uvjerljivu pobjedu.

Najbolji strijelac u našoj selekciji bio je Džanan Musa sa 28 postignutih poena. Sjajnu partiju pružio je i Almir Hasandić sa 14 postignutih poena, dok su Adin Vrabac i Edin Atić postigli po 12 poena.

Sa druge strane, Ryan Boatright postigao je 30 poena, a dvocifreni su bili još Fischer sa 11 i Chrabascz sa 10 postignutih poena.