Važna pobjeda košarkaša Čelika

Malobrojna publika u zeničkoj Areni vidjela je veoma zanimljivu i kvalitetnu košarkašku predstavu između Čelika i Turbine u kojoj je slavio domaćin rezultatom 77:70.

Gosti su bili ravnopravan protivnik tokom cijelog susreta.Čelik je do pobjede stigao tek u finišu.Turbina je imala 0:5 na startu utakmice i na odmor je otišla sa 20:21.

Nakon neriješnog rezultata 31:31 u 16. minuti kada je pogodio Bilić, domaći košarkaški do kraja prvog dijela prave plus 5 .Bilo je 40:35. Za šest minuta igre u trećem periodu Turbina bježi na plus 7,43:50.Ova dionica pripala je gostima sa 53:59.

Dvije serije od 6:0 u četvrtom periodu za Čelik bile su odlučujuće za pobjednika utakmice.U posljednje dvije minute domaći ulaze sa plus 71:63.Do kraja susreta pogodio je Kevrić za 71:68 na 34 sekunde do kraja.Utakmicu je zaključio Bilić za 77:70.

Kod gostiju najefikasniji su bili Kevrić sa 24 i Mešić sa 21 poenom.Kod Čelika Bilić je ubacio 23 a Mešinović 22 poena.