Važno obavještenje za putnike koji putuju u Njemačku

D1BF59D0 DD00 4A6A 8C2C 1A72691A7A06
Pridruži se Viber grupi 072info, do najvažnijih vijesti samo jednim klikom: KLIKNI OVDJE
MARKETING
Dozvoljeno preuzimanje dijela teksta uz obavezno navođenje i linkanje izvora odnosno da se kompletan tekst može pročitati na portalu “072info”.

Zbog pogoršane epidemološke situacije, Bosna i Hercegovina je od 12.09.2021. godine, proglašena zemljom visokog rizika od strane Njemačke.

Putnici koji su vakcinisani mogu putovati u Njemačku bez ograničenja, pri tome moraju da vode računa o tome da je osoba koja putuje primila drugu dozu cijepiva (u slučaju osobe koja je prebolovala COVID 19: jedna primijenjena doza cjepiva), najmanje 14 dana prije datuma putovanja, te da je cjepivo priznato na web stranici Instituta Paul Ehrlich ( Pfizer, Moderna, Astra Zeneca,Johnosn&Johnoson).

ČITAJ JOŠ:  U Njemačkoj potraga za njegovateljima iz inostranstva, slobodno 50.000 mjesta

Međunarodni Aerodrom Tuzla objavio je na svojoj Facebook stranici na koji način putnici koji nisu vakcinisani mogu provjeriti uslove putovanja.

Putnici koji nisu vakcinisani, molimo da provjere uslove putovanja putem dole navedenog linka:
https://www.bundespolizei.de/…/01Mel…/2020/03/200317_faq.

Svi putnici prilikom ulaska u Njemačku moraju imati popunjen digitalni PLF obrazac kojem možete pristupiti preko web stranice:www.einreiseanmeldung.de

U slučaju neposjedovanja digitalnog PLF obrasca, putnici neće biti u mogućnosti da putuju.

GODISNJICA
MARKETING