Vedad Ibišević strijelac u pobjedi Stuttgarta (VIDEO)

VedoU današnjem kolu Bundes lige Stuttgart predvođen našim Vedom bio je gost Braunshweigu i našem novom zmaju Bičakčiću. Od dolaska novog trenera, Stuttgart je znatno promijenio svoju igru i počeli su se dizati polahko na tabeli.

Prvo poluvrijeme je krenulo u znaku Stuttgarta. Šanse su se redale jedna iza druge, međutim pogotka nije bilo sve do 40. minute. U 39. minuti dosuđen je slobodan udarac na vrhu kaznenog. Maxim je loptu ubacio u kazneni, a najviši u skoku je bio Vedad ibišević koji dovodi Stuttgart u vodstvo. Nakon toga Braunshweig je imao nekoliko šansi, ali niti jedna lopta nija završila u golu.

U drugom poluvremenu je Braunschweig potpuno slomljen. Pet minuta nakon početka drugog poluvremena na 0:2 je povisio asistent kod prvog gola Maxim. Stuttgart nije prestajao sa svojim pritiskom. Odbrana Braunschweiga je opet razbijena u 76. minuti kada Traore povećava vodstvo na 0:3. Samo deset minuta poslije toga, u 86. minuti, Traore asistira Harniku, a ovaj postavlja konačan rezultat utakmice 0:4 za Stuttgart.

Stuttgart je ovom pobjedom skočio na 6. mjesto, a Braunschweig je ostao na zadnjoj poziciji sa osvojenim samo jednim bodom nakon 7 kola. Pogodak našeg reprezentativca možete vidjeti u priloženom videu.