Veoma važna pobjeda Čelika protiv Borca

Čelik je u 12. kolu Premijer lige BiH dočekao Borac iz Banja Luke, a na kraju je domaći tim slavio pobjedu rezultatom 1:0.

Prvu veliku šansu imao je Čelik u sedmoj minuti. Šabanović se našao sam ispred golmana Borca, šutira, ali njegov udarac brani Trkulja. Lopta se zatim odbija do Tarika Adilovića koji sa 15 metara pogađa lijevu stativu.

Nastavio je Čelik sa napadima. Imali su još nekoliko pokušaja, a u 32. minuti su došli do zasluženog vodstva. Šišić je pretrčao skoro 50 metara sa loptom i sjajno na desnoj strani uposlio Šabanovića koji sa sedam metara prizemnim šutem matira golmana Borca za prednost od 1:0.

U 36. minuti Borac je umalo došao do izjednačenja. Nespretna reakcija Hasanhodžića nakon ubačaja Puzigaće donijela je najveću šansu za goste, ali srećom po domaće lopta je pogodila prečku.

Do kraja prvog dijela Čelik je mirom igrom sačuvao prednost za vodstvo od 1:0 nakon prvih 45 minuta.

Borac je prvi prijetio u nastavku. Igrala se 54. minuta kada Karić sjano šutira glavom, ali sjajni Marković odbranom spašava Čelik.

Novu veliku šansu Borac je imao u 65. minuti. Danilović je izašao sam pred Markovića, ali golman Čelika je ponovo sjajan i ponovo spašava svoj gol.

Potom je uslijedio miran dio meča u kojem nije bilo šansi, da bi Čelik u 81. minuti propustio šansu da riješi sve dileme oko pobjednika. Šabanović je šutirao iz dobre pozicije, ali je Trkulja odbranio.

Ostalo je do kraja 1:0 za Čelik, iako su gosti u 85. minuti ponovo pogodili prečku, nakon nespretne reakcije Šišića.

Ovo je veoma važna pobjeda Čelika u borbi za opstanak…

Premijer liga BiH, 12. kolo:

Čelik – Borac 1:0 (Šabanović 32′)

ČELIK: Marković, Udovičić, Hasanhodžić, Jurković, Duvnjak, Kadrić, Mehić, Šabanović, Šišić, Duraković, Adilović.

BORAC: Trkulja, Ojdanić, Puzigaća, Kunić, Dujaković, Karić, Danilović, Janičić, Veselinović, Guberac, Zekanović.