ivanovicFudbaleri Chelseaja remizirali su večeras kao gosti u Birminghamu kod West Bromwich Albiona rezultatom 1:1.

Prvo poluvrijeme je donijelo bolju igru Chelseaja. Iako si Plavci kontrolisali igru, nisu imali velikih prilika u prvom poluvremenu.

Ipak, u sudijskoj nadoknadi prvog dijela, Chelsea je uspio da dođe do pogotka. Nakon Willianovog kornera, Luiz je prebacio loptu na drugu stativu do Branislava Ivanovića, koji je bez problema matirao Fostera za prednost gostiju od 1:0 na poluvremenu.

Nastavak ponovo donosi bolju igru Chelseaja. Willian je prvi zaprijetio Fosteru koji je jako dobro branio. WBA s druge strane nije uspio da stvori dobru šansu sve do 75. minute kada je Bifouma šutirao pored gola iz dobre situacije.

Potom su još u nekoliko navrata pokušali, a do gola su stigli u 86. minuti kada je Ancihebe pogodio za poravnanje rezultata na 1:1, što je bio i konačan rezultat susreta.

U ostalim susretima West Ham je savladao Norwich s 2:0, Southampton je tri boda osvojio u Hullu gdje su slavili s 1:0, dok su Cardiff i Aston Villa odigrali susret bez golova.