begovicAsmir Begović se nakon nešto duže pauze zbog povrede vratio na gol Stoke Cityja, a njegov tim je danas u četvrtom kolu FA Kupa poražen na Stamford Bridgeu od Chelseaja rezultatom 1:0.

Tim Josea Mourinha je u ovaj susret ušao kao veliki favorit, a ovu ulogu su opravdali i na terenu. Već nakon dvije minute Eto’o je prijetio golu Begovića, ali je udarac iskusnog Kamerunca bio neprecizan.  Uzvratio je Stoke u četvrtoj minuti, ali je Schwarzer je bez problema otklonio opasnost ispred svog gola.

Bolju igru u prvom dijelu susreta Plavci su krunisali u 25. minuti kada su stigli do vodstva. Oscar je izveo fantastičan slobodan udarac, te je matirao nemoćnog Begovića za prednost Chelseaja od 1:0.

Begović je bio savladan i u 41. minuti. Ipak, ovog puta je stativa spriječila Oscara da dođe do gola, pa se na odmor otišlo minimalnim vodstvom Chelseaja od 1:0.

Na otvaranju drugog poluvremena ponovo okvir gola spašava Stoke nakon udarca Schurrlea. Potom je danas sjajni Oscar prijetio Begoviću, a na drugoj strani je Arnautović šutirao iz slobodnjaka, no neprecizno.

Fantastični Begović je spašavao Stoke i nakon udarca Lamparda, a Samuel Eto’o se u 76. minuti obrukao nakon što je šutirao pored gola sa svega tri metra.  Sjajnu intervenciju je Begović imao i nakon udarca Luiza u 83. minuti, pa je do kraja ostalo 1:0 za Chelsea, koji tako ide u narednu fazu FA Kupa…