10150666_10152438969474305_1606543674_nNogometni sladokusci mogli su da uživaju u nedjelju navečer. El Clasico nije bez razloga najveći derbi na svijetu. Nogometaši Real Madrida i Barcelone priuštili su nam spektakl u susretu koji je na kraju okončan sa sedam golova, tri penala, jednim isključenjem i slavljem Katalonaca.

Real je kao lider ugostio Barcelonu u 29. kolu španske Primere, a prednost Kraljeva više nije četiri, nego samo jedan bod u odnosu na Katalonce. U ludoj utakmici, punoj preokreta, Barca je slavila s 4:3 na Santiago Bernabeu. Messi je postigao s 21 golom najbolji strijelac u povijesti El Clasica, vidjeli smo hrpu kartona, isključenje Ramosa, čak tri penala (dva u korist gostiju) i nevjerovatnu nogometnu predstavu. Sve to u 90 minuta.

Barcelona prva prijeti iz kontre, Messi je dodao Neymaru, koji je pucao u Diega Lopeza. Katalonci su poveli već u sedmoj minuti. Real je izgubio loptu, Messi je neometano proigrao Iniestu, koji je ušao u domaći šesnaesterac i onda postiže golčinu za 0:1.

1899916_10150546933939953_411754284_nU 12. minuti velika šansa za Madriđane. Di Maria je ubacio s lijeve strane, Benzema sa samo desetak metara šalje loptu visoko pored gola. No, iskupio se u 20. minuti. Di Maria je opet ubacio, Benzema glavom loptu zakucao u gornji lijevi ugao Valdesovog gola.

Preokret Reala četiri minute kasnije. Ponovo su akteri isti. Di Maria je zavrnuo s lijeve strane, Mascherano ponovo katastrofalno reaguje, a Ben zema smiruje loptu i onda s lakoćom trese mrežu Valdesa po drugi put večeras.

Uspjela je Barca da izjednači do kraja prvog dijela. U 42. minuti Messi pogađa nakon što je odradio dupli pas s Neymarom. Argentinac je rutinski pogodio i postao najbolji strijelac El Clasica sa 19 pogodaka.

Mogao je Real imati vodstvo na poluvremenu, no u finišu prvog dijela Benzema ne uspijeva zabiti nakon ubačaja Carvajala. Nevjerovatni Francuz mogao je postići barem četiri gola u prvih 45 minuta velikog El Clasica.

aaBenzema je nastavio da prijeti Kataloncima i u nastavku. U 52. minuti mu je Bale dodao loptu, a on je sa samo desetak metara, iskosa s desne strane, šutirao prema golu, no sjajan je bio Valdesa. U 55. minuti Ronalda ruši Dani Alves, čini se čak i izvan kaznenog prostora, no sudija pokazuje na bijelu tačku. Ronaldo je siguran za 3:2 i veliko slavlje Reala.  U 58. minuti Benzema ne koristi još jednu veliku priliku, a ubrzo stiže kazna.

U 63. minuti nova uzbuđenja i novi – penala! Ovaj put na drugoj strani. Neymar je krenuo prema lopti u šesnaestercu Reala, Ramos ga je srušio i dobio direktan crveni karton, a Messi postiže svoj drugi, Barcin treći i ukupno 20. gol u El Clasicu.

Dosta uzbudljivo bilo je do samog kraja. Barca uspijeva, u 84. minuti, iz drugog penala u njihovu korist, doći do pobjede. Alonso je srušio Iniestu u šesnaestercu Reala, Messi postiže hat-trick i donosi veliku radost katalonskim navijačima. O ovom derbiju bit će govora još dugo…

Primera, 29. kolo:
Real Madrid – Barcelona 3:4 (Benzema 20, 24, Ronaldo 55 – penal/ Iniesta 7, Messi 42, 64 – penal, 84 – penal)