2083966_w2Prve utakmice četvrtfinala Evropske lige odigrane su večeras. Basel je na svom terenu ugostio Valenciju, dok je Lyon dočekao torinski Juventus.

Basel – Valencija 3:0

Basel je večeras na svom St. Jakob Parku dočekao Valenciju. Domaćin je zaprijetio nakon 24 minute igre, ali je udarac Schara bio neprecizan. Deset minuta kasnije veliko slavlje za domaće navijače. Mrežu Valencije u 34. minuti susreta zatresao je Matias Delgado.

Samo četiri minute kasnije isti igrač je u glavnoj ulozi i pogađa za dva gola prednosti svoje ekipe. Ostalo je nakon prvih 45 minuta igre 2:0 za domaćina. U nastavku susreta i jedni i drugi su mogli do gola, a domaćin je mrežu Šišmiša treći put zatresao u samoj završnici preko Stockera.

Lyon – Juvnetus 0:1

Lyon je večeras na svom terenu dočekao Juventus. Prvu veliku priliku imao je domaćin. Steed Malbranque je imao dobru priliku, ali je njegov udarac odlično zaustavio Buffon. Samo dvije minute kasnije priliku je imao Briand, ali se nije snašao. Gosti su zaprijetili preko Teveza u 29. minuti susreta, ali je ostalo bez golova nakon prvog poluvremena.

2083885_w2Gosti iz Torina utakmicu su riješili u samom finišu susreta. Samo minutu nakon sjajne prilike Vučinića mrežu Lopesa zatresao je Leonardo Bonucci. Ostalo je do kraja susreta 1:0 za Staru damu.