arnautovbicStoke City, našeg Asmira Begovića, remizirao je na gostovanju kod Cardiffa rezultatom 1:1, a oba pogotka su postignuta s bijele tačke.

Do vodstva je Stoke stigao u trećoj minuti nadoknade prvog poluvremena. Dosuđen je penal za goste, a precizan izvođač je Marko Arnautović za prednost Stokea na poluvremenu od 1:0. Begović je, međutim, po loptu u mrežu morao u 51. minuti. Ponovo je dosuđen penal, a Begovića je savladao Whittingham za prednost od 1:1.

Nakon pobjede Tottenhama nad Fulhamom, danas su odigrane još četiri utakmice 35. kola engleske Premier lige.

Petu uzastopnu pobejdu ostvario je Crystal Palace, koji je savladao kao gost ekipu West Hama od 1:0. Jedini gol na utakmici je postigao Jedinak s bijele tačke u 59. minuti susreta.

Newcastle je na St. James Parku ugostio Swansea, a na kraju su gosti slavili s 2:1. Ameobi je u 23. minuti susreta doveo Svrake u prednost od 1:0, da bi  rezultat od 1:1 na poluvremenu postavio Wilfried Bony u prvoj minuti nadoknade prvog poluvremena. Isti igrač je u nadoknadi utakmice iskoristio penal za pobjedu Swanseaja od 2:1.

Susret Aston VIlle i Southamptona završen je bez golova 0:0…