borussijaPet utakmica 23. kola Bundeslige odigrano je danas, a vrijedi izdvojiti pobjedu aktuelnog viceprvaka Borsussije iz Dortmunda nad Nurnbergom.

Nurnberg je pružio dosta dobar otpor Borussiji, ali su na kraju ipak poraženi s 3:0.

Gosti su do 51. minute držali rezultat 0:0, ali pritisak ipak nisu mogli izdržati. Povela je Borussija u 51. minuti preko Matsa Hummelsa, koji je iskoristio gužvu u odbrani gostiju za prednost od 1:0. Sve dileme oko pobjednika otklonjene su u 64. minuti. Sjajni Robert Lewandowski je povisio prednost na 2:0, a konačnih 3:0 postavio Henrikh Mkhitaryan u 83. minuti susreta.

mainzMainz je napravio iznenađenje savladavši na gostovanju ekipu Bayer Leverkusena s 1:0. Apotekari su u meč ušli kao favoriti, ali je na kraju Mainz slavio pobjedu. Pogodak za tri boda postigao je Choupo-Moting u 37. minuti susreta. Emir Spahić nije igrao za Bayer u ovom susretu.

Braunschweig, našeg Ermina Bičakčića remizirao je s Borussijom iz Moenchengladbacha (1:1). Gosti su poveli u 24. minuti autogolom Davarija, da bi u 52. minuti golman gostiju Marc-Andre ter Stegen velikom greškom poklonio bod domaćem timu za konačnih 1:1. Bičakčić je odigrao svih 90 minuta susreta.

Werder je u Bremenu dočekao HSV, a na kraju je domaći tim slavio pobjedu od 1:0. Jedini gol na meču je postigao Zlatko Junuzović u 19. minuti susreta. Susret Augsburga i Hannovera završen je bez pobjednika 1:1.