U velikom njemačkom derbiju, koji je odigran u sklopu 30. kola njemačke Bundeslige na Allianz-Areni, Bayern je teško poražen.

kBayern je odavno prvak Njemačke, ali niko nije očekivao da će Bavarci izgubiti s 3:0 od ljutog rivala u 30. kolu. Dortmunđani su se oprostili od Lige prvaka, Bayern je u polufinalu, ali stvari su danas na terenu izgledale drugačije.

Mkhitaryan je u 20. minuti doveo Milionere u vodstvo od 1:0, a rezultat se do poluvremena više nije mijenjao. U nastavku Borussia postiže još dva pogotka.

U 49. minuti Aubameyang nesebično dodaje s desne strane do Reusa, a Nijemac loptu šalje u mrežu Neuera. Konačnih 3:0 postavio je Hofmann u 56. minuti. Osim što su bili potpuno nemoćni, na kraju su domaći ostali s igračem manje. Rafinha je u završnici dobio direktan crveni karton.

Ovo je za izabranike Pepa Guardiole drugi poraz u prvenstvu nakon što ih je u prošlom kolu porazio Augsburg. Ipak, titula je već osigurana i Bayern igra polufinale LP protiv Real Madrida, a i nalazi se u finalu DFB-Pokala.