borusijaDosta zanimljivo bilo je na današnjim susretima 25. kola njemačke Bundeslige. Dosta preokreta, golova, novi kiks Borussije Dortmund.

Borussia je pred svojim navijačima ugostila imenjakinju iz Moenchengladbacha. Očajno izdanje Milionera i novi poraz. Raffae i Kruse su u prvom dijelu zatresli mrežu domaćih za 0:2 u kroist gostiju na poluvremenu

Tek je u nastavku živnula momčad Jurgena Kloppa, a rezervista Jojić u 77. minuti postiže lijep gol za 1:2, no nije bilo snage za potpuni povratak BVB-a, koji je imao i igrača više, jer je Nordtveit isključen kod gostiju u 69. minuti i to zbog dva žuta zarađena u svega dvije minute.

Hoffenheim je vodio s 2:0 protiv Mainza, ali je na kraju poražen! Zanimljivo, svih šest (2:4) golova postignuto je u drugom dijelu. U prvom je, i to u trećooj minuti, naš reprezentativac Sejad Salihović promašio penal.

Polanski i Firmino na otvaranju drugog dijela donose sigurnu prednost Hoffenheimu, ali Choupo-Moting, Saller i Okazaki  dva puta u posljednjih 25 minuta postižu golove za veliki preokret gostiju.

Hannover je iznenadio Herthu u Berlinu, te slavio s visokih 3:0 uz golove Stindla, Schlaudraffa i Husztija u nastavku utakmice. Stuttgart je odigrao još jednu utakmicu bez suspendovanog Vedada Ibiševića. Švabe su vodile u Bremenu, ali je završeno rezultatom 1:1. Harnik je promašio penal u 45. minuti, a u 55. Niedermeier je postigao gol za vodstvo Stuttgarta, no Hunt je u 79. izjednačio na konačnih 1:1.

Ermin Bičakčić je igrao svih 90 minuta u remiju Braunschweiga i Wolfsburga. Gustavo pogodio za goste u prvom, Bellarabi za domaće u drugom dijelu.

Bundesliga, 25. kolo:
Braunschweig – Wolfsburg 1:1 (Bellarabi 48/ Gustavo 36)
Werder – Stuttgart 1:1 (Hunt 79/ Niedermeier 55)
Borussia D. – Borussia M. 1:2 (Jojić 77/ Raffael 32, Kruse 40)
Hertha – Hannover 0:3 (Stindl 49, Schlaudraff 57, Huszti)
Hoffenheim – Mainz 2:4 (Polanski 49, Firmino 53/ Choupo-Moting 67, Saller 73, Okazaki 75, 92)

Borussia Dortmund 0 – 1 Monchengladbach Goal… by musicnetworkkosovo

Borussia Dortmund 0-2 Borussia Monchengladbach by HighSpeedMania

Borussia Dortmund 1-2 Borussia Monchengladbach… by all-goals