1511593_881839095161405_3380896357217868375_oNogometaši Real Madrida zamao su prokockali 3:0 iz prve utakmice. U Dortmundu su, u uzvratu četvrtfinala Lige prvaka, poraženi s 2:0, a mogu biti zahvalni Ikeru Casillasu koji je sjajno branio.

Na prepunom Westfalenstadionu je Borussia od samog početka krenula ofanzivno. Od prve minute su domaći zagospodarii terenom, dok je Real djelovao pogubljeno na početku.

Real je, međutim, prvi mogao do vodstva. Mogao, ali nije. U 16. minuti Coentrao je ubacio s lijeve strane, lopta pogodila Piszczeka u ruku, a sudac pokazao na bijelu tačku. Di Maria je pucao, ali je Weidenfeller odbranio.

Weidenfellerova odbrana kao da je dala krila Borussiji. Nijemci do poluvremena postižu dva pogotka. Prvo u 24. minuti. Pepe je glavom loptu vraćao prema Casillasu, no Reus je sve dobro pratio, došao do lopte, obišao španskog golmana i pogodio za 1:0.

U 37. minuti Lewandowski izlalazi pred Casillasa iskosa s lijeve strane. Poljak je matirao Španca, ali je pogodio stativu, no lopta se odbila do Reusa, koji postiže drugi pogodak i vraća utakmicu u neizvjesnost.

1511664_881872581824723_5365522450906041373_oReal je u nastavku djelovao pribranije, dok su domaći bezglavo jurišali na treći pogodak, kojim bi anulirali prednost Kraljeva iz prvog susreta. U 59. minuti Bale sjajno prolazi po desnoj strani, gađao je suprotni ugao, Benzema malo kasni i lopta odlazi u gol-aut.

Ubrzo je Benzema krenuo sam prema Weidenfelleru, no Hummels reaguje u ključnom trenutku i spašava svoj gol. Mkhitaryan je imao dvije velike šanse. Prvo je pogodio stativu, a zatim je njegov udarac u 68. minuti odbranio Casillas.

U 71. minuti novi opasan napad Borussije, Mkhitaryan opet puca s 10-ak metara, Casillas nevjerovatno brani. Benzema je zaprijetio domaćinu u 80. minuti. Francuz je dobro tukao, no Weidenfeller je bio spreman. Borussia je pokušavala zabiti i treći gol i odvesti meč u produžetke, Real je preko Benzeme i Balea prijeti iz kontri, a na kraju se mreže više nisu tresle. Real ide u polufinale, Borussia se časno oprostila od Lige prvaka.