Tradicija se nastavila, domaćin Svjetskog prvenstva nije poražen. Brazil je sa 3:1 u dosta tvrdoj utakmici pobijedio Hrvatsku.

Premijerni meč 20. Svjetskog prvenstva nam nije donio lijep fudbal, taktičko nadmudrivanje Nike Kovača i Luisa Felipe Scolarija je trajalo tokom čitavog meča, viđen je mali broj lijepih akcija i prilika.

Vatreni su u vodstvo stigli u 11. minuti, ubacio je Olić, a loptu u vlastiti gol je pospremio Marcelo, nakon što je pokušao Jelavić. Selecao je uspio izjednačiti do kraja prvog dijela, lijep pogodak u 29. minuti je postigao Neymar.

Domaći u vodstvo dolaze u 71. minuti. Nakon duela Lovrena i Freda sudija Yuichi Nishimura je pokazao na bijelu tačku što je svakako bila diskutabilna odluka. Drugi put na meču je zatresao Neymar.

U finišu susreta Hrvatska je pokušala doći do izjednačenja, u nekoliko navrata je zaprijetila Cesaru. Konačni rezultat postavljen je u 91. minuti. Lukavim šutem Oscar je matirao Pletikosu.