10010804_10152352387567259_1518661269_oPravi šok je doživio Arsene Wenger u svom 1000. susretu na klupi Arsenala. Topnici su u derbiju 31. kola engleske Premier lige gostovali na Stamford Bridgeu velikom rivalu Chelseaju, a na kraju  su Plavci razbili Arsenal s uvjerljivih 6:0.

Iako su u prvom poluvremenu primili četiri pogotka, Arsenal je prvi imao šansu. U četvrtoj minuti je Giroud propustio dobru šansu, a već u narednom napadu je Chelsea kaznio ovaj promašaj. Za vodstvo Chelseaja od 1:0 pogodio je sjajni Kamerunac Samuel Eto’o.

Samo dvije minute kasnije novi gol u mreži gostiju s Emiratesa. Nakon greške Cazorle, Andre Schurrle je pogodio za prednost od 2:0.

1556233_10152352715707259_1572127691_oEto’o je u 10. minuti napustio igru zbog povrede, a zamijenio ga je Fernando Torres, a četiri minute nakon toga dogodila se nevjerovatna situacija u kojoj je glavnu ulogu imao sudija Andre Marriner.

Nakon udarca Edena Hazarda, Alex Oxlade-Chamberlain je odbranio šut rukom, a sudija Marriner je umjesto njega isključio Kierana Gibbsa, te je dosudio penal. Precizan izvođač je bio Eden Hazard za uvjerljivih 3:0.

Napadao je Chelsea i nakon ovog gola, a u 42. minuti su stigli i do četvrtog gola. Ubacivanje Torresa s desne strane u pogodak je pretvorio Oscar za prednost na poluvremenu od 4:0.

1486094_10152352910477259_1939611655_oTim Josea Mourinha je u nastavku igrao koliko im je bilo potrebno. Igrač više se itekako osjetio na terenu, a do petog gola je Chelsea stigao u 66. minuti. Oscar je pogodio za pravu katastrofu Arsenala i vodstvo od 5:0.

Oscar je potom napustio igru, a u igru je ušao Mohamed Salah. Bio je to pravi potez jer je Salah u 71. minuti postigao svoj prvijenac u Premiershipu za nevjerovatnih 6:0…

Mirno je Chelsea do kraja priveo susret kraju, te su došli do nove pobjede koja ih dodatno približava tituli prvaka Premiershipa.