1961935_10152343884097259_1464051083_oNogometaši Cheseaja savladali su Galatasaray s 2:0 na Stamford Bridgeu i tako s ukupnih 3:1 prošli u četvrtfinale Lige prvaka.

Očekivali smo daleko bolje izdanje Galate u Londonu, no momčad iz Istanbula skoro da ništa nije napravila na Stamford Bridgeu. Chelsea je u prvom poluvremenu postigao dva gola i riješio pitanje pobjednika.

Galatasaray je imao veći posjed lopte, no niti jedan udarac u okvir gola Petra Čecha u prvih 45 minuta. Već u četvrtoj minuti Oscar majstorski upošljava Eto’a, koji je pobjegao gostujućoj odbrani i onda rutinski matirao Musleru.

1913277_10152343663832259_774081912_oU 33. minuti Lampard je izveo slobodni udarac, ubacio je u šesnaesterac gostiju, a Terry pucao malo preko gola. Pet minuta kasnije Willian je imao dobru šansu, no Muslera mu je odbranio udarac. U 42. minuti Plavci dolaze i do drugog gola.

Lampard je izveo korner s desne strane, Terry je glavom tukao, Muslera krakto odbija loptu, a Cahill bez poteškoća postiže gol za velikih 2:0 u korist Chelseaja. U nastavku slična situacija, a Galata se više nije uspjela vratiti. Štaviše, gosti nisu imali nikakvog rješenja i jednostavno su bili nemoćni nakon postavke Josea Mourinha.

Copy

Naš reprezentativac Izet Hajrović je odigrao petanestak mintua u dresu Galatasarayja. Svakako vrijedi istaknuti da je priređen veliki doček od strane domaćih navijača za Didiera Drogbu, napadača Galate koji je žario i palio dok je nosio dres Chelseaja.

Liga prvaka, osmina finala, uzvrat:

Chelsea – Galatasaray 2:0 (Eto’o 4, Cahill 42)

Chelsea: Čech – Azpilicueta, Terry, Cahill, Ivanović – Lampard, Ramires, Hazard, Oscar, Willian, Eto’o.

Galatasaray: Muslera – Telles, Kaya, Chedjou, Eboue – Melo, Kurtulus, Sneijder, Inan – Yilmaz, Drogba.

Prethodni članakVIDEO: Real se poigrao sa Schalkeom, Ronaldo sa dva pogotka stigao Puškaša
Sljedeći članakVREMENSKA PROGNOZA: Sunčano vrijeme