1891532_10152392964922259_1688637569209145926_oChelsea je anulirao zaostatak iz prvog susreta te sa 2:0 na Stamford Bridgeu pobijedio PSG te tako zahvaljujući golu u gostima engleski predstavnik se plasirao u polufinale Lige šampiona.

Uvodnih pola sata utakmice nam nije donijelo veća uzbuđenja, gledali smo početničko ispitavnje snaga pa se uglavnom igralo između dva kaznena prostora. Jedino vrijedno spomene je izlazak Edena Hazarda, a ulazak Andrea Schurrlea u 18. minuti.

Upravo Schurrle je postigao prvi meč na susretu. Njemački reprezentativac je u 32. minuti postigao svoj prvijenac za Plavce u evropskim takmičenjima. Dvije minute ranije šutirao je Frank Lampard, ali je Salvatore Sirigu odbranio njegov udarac nakon što se lopte odbila od živi zid.

Na odmor se otišlo sa minimalnim, ali i zasluženim vodstvom domaćih. Na startu drugog dijela Chelsea za dvije minute pogađa dvije prečke. U 52. minuti prečku je zadrmao, Schurrle, 60-ak sekundi poslije isto je za nogom pošlo Oscaru koji je prelijepo pucao iz slobodnjaka.

1939568_10152393259492259_43763288191696105_oUslijedilo je period mirne igre, u 66. minuti ušao je Demba Ba umjesto umornog Lamparda. Senegalac je u svom prvom kontaktu s loptom lijepo uposlio agilnog Schurrlea, ali je Sirigu odbranio udarac Nijemca. U 72. minuti prilika za Parižane. Edinson Cavani je šutirao iskosa sa lijeve strane, ali je lopta otišla preko gola Petra Cecha. Četiri minute poslije pokušao je Maxwell, njegov udarac je završio pored desne stative.

Posljednjih 15-ak minuta igra se preselila na polovinu gostiju koji su imali dosta prostora za napade. Thiago Motta je u 77. minuti dugim pasom pronašao Cavanija, Urugvajac je poslije odličnog prijema pucao preko gola.

U finišu susreta Plavci su uglavnom pokušavali dugim loptama. Iz jedne takve situacije poslije šuta Samuela Eto’a lopta je sretno došla do Dembe Ba koji snalažljivo u 87. minuti pogađa za 2:0 na prosto oduševljenje publike na Stamford Bridgeu.

Chelsea se tako plasirao među četiri najbolje ekipe Evrope u ovoj sezoni, dok je Jose Mourinho dobio svoje osmo četvrtfinale u Ligi šampiona.