10289810_10152287583696877_6758337989760878902_nKošarkaši Los Angles Clippersa slavili su u petoj utakmici četvrtfinalne serije protiv Golden State Warriorsa 113:103, te sada imaju prednost od 3:2 u seriji.

Clippersi u posljednje vrijeme privlače mnogo pažnje. Nažalost, ne zbog igara na parketu, već zbog rasizma vlasnika ovog kluba Donalda Sterlinga. Ipak, Sterling je protekle noći bio u drugom planu, a Clippersi su stigli do važne pobjede u borbi za polufinale Zapada.

Nakon izjednačenog otvaranja utamice, Clippersi zahvaljujući DeAndreu Jordanu i Blakeu Griffinu prave prvu osjetu prednost (21:14). Nisu Warriorsi imali odgovorna bolju igru domaćeg tima, pa je nakon 12 minuta igre tim Doca Riversa imao 10 poena prednosti, 31:21.

Vodili su domaći košarkaši cijelim tijekom druge četvrtine. Golden State je uspio da drži priključak, te nisu dozvolili da Clippersi prelome utakmicu i da ona ode u jednom smjeru. Konstantno su se vraćali, a na odmor se otišlo sa samo pet poena prednosti u korist domaćeg tima, 55:50.

Održavali su Warriorsi priključak za Clippersima i cijelim tijekom treće dionice. Nikako domaći sastav nije uspijevao da prelomi meč, pa se i u posljednjih 12 minuta utakmice ušlo s pet poena prednosti u korist domaćeg tima, 77:72.

Ipak, posljednja dionica je presudila. Uspjeli su konačno Clippersi da slome otpor neugodnih Warriorsa u ovom dijelu igre, te su na kraju došli do pobjede, te su sada na pobjedu od plasmana u polufinale Zapadne konferencije.

DeAndre Jordan je bio nezaustavljiv kod domaćih s 25 poena i 18 skokova, Chirs Paul je dodao 20, dok je kod Warriorsa Klay Thompson ubacio 21 poen.

Košarkaši Washington Wizardsa savladali su kao gosti Chicago Bullse 75:59, te su s ukupnih 4:1 u seriji prošli u polufinale doigravanja Istočne konferencije NBA lige.

Nakon izjednačenog uvoda u utakmicu, gdje su oba tima imala periode igre, Wizardsi prvi stvaraju ozbiljniju prednost. Nisu Bullsi imali odgovor na sjajnog Nenea, koji je bio nezaustavljiv za domaće košarkaše. Nakon prve dionice Wizardsi su imali osam poena prednosti, 23:15.

Washington je nastavio s boljom igrom i na početku druge dionice. Imali su u nekoliko navrata i dvocifrenu prednost, Neneu su se priključili Beal i Wall, pa se činilo kako je ova serija gotova. Ipak, Bullsi se nisu predali. Zaigrali su mnogo bolju odbranu, nisu dopuštali lagane poene kao na početku utakmice, a konačno su i u napadačkoj igri proradili. Uspio je Chicago da utakmicu uvede u egal, pa se na odmor otišlo neriješenim rezultatom, 41:41.

Iako je Nene i drugo poluvrijeme otvorio s tri pogođena šuta, Bullsi su uspješno uzvraćali. Međutim, početničke greške su ponovo koštale domaće košarkaše, pa je tim iz Washingtona na sredini igre u trećoj četvrtini otišao na pet poena prednosti, 53:48.

Podigli su potom Wizardsi prednost i na osam razlike, 58:50, tanka klupa Bullsa s omalenim DJ Augustinom nije mogla pogoditi ništa u finišu treće dionice. Srećom po Chicago ni Washington nije pogađao svoje napade, pa se u posljednju dionicu ušlo s devet poena prednosti u korist Wizardsa, 61:52.

Iako je Washington konstantno vodio, Chicago im nije dopuštao da prelome utakmicu. Došli su Bullsi na minus tri na dvije minute do kraja. Dozvolili su zatim tri ofanzivna skoka Marcinu Gortatu,  da bi svoj napad potom promašili, pa se u posljednji minut ušlo rezultatom 72:69 u korist Washingtona. Dobrom odbranom Chicago je ponovo dobio priliku da izbori barem produžetak, ali je Jimmy Butler promašio zicer, te su Wizardsi na kraju s linije slobodnih bacanja potvrdili pobjedu.

John Wall je bio najefikasniji u pobjedničkom sastavu s 24 poena i sedam asistencija, Nene Hilario je dodao 20 poena, dok su kod Bullsa Kirk Hinrich i Jimmy Butler su ubacili po 16 poena.