costa1Fudbaleri Milana su u prvom susretu osmine finala Lige prvaka pretrpjeli poraz na San Siru od Atletico Madrida (0:1).

U prvih 10 minuta susreta u Milanu nije bilo većih uzbuđenja, a onda je Balotelli dobro šutirao iz slobodnjaka, ali golman Atletica je siguran.

Par minuta kasnije Kaka sjajno šutira lijevom nogom, no prečka je saveznik gostiju iz Madrida, da bi malo potom nakon dobrog centaršuta Poli sjajno šutirao glavom, ali Courtois vrhovima prstiju loptu skreće u stativu.

U 25. minuti Atletico je upustio prvi udarac u okvir gola. Šutirao je Raul Garcia, ali Abbiati je bez problema odbranio. Šest minuta kasnije još jedna prilika za domaće. Balotelli je sjajno ostavio povratnu loptu Kaki, koji šutira, no malo iznad gola.

Dva minuta prije odmora Balotelli je dobro šutirao, ali bio je malo neprecizan, pa se na odmor otišlo s početnih 0:0.

milanAtletico je nešto bolje ušao u drugo poluvrijeme, a u 50. minuti atraktivno je pokušao Costa, ali lopta odlazi visoko preko gola.

U 59. minuti Milan prijeti i to preko Kake, koji šutira sa 16 metara, ali lopta odlazi preko gola. Do 80. minuta nije bilo većih uzbuđenja, da bi onda Raul Garica iz dobre pozicije šutirao visoko preko Milanovog gola.

Četiri minute kasnije Atletico dolazi do prednosti. Strijelac je bio Costa, koji je glavom pogodio nakon greške odbrambenog reda domaće momčadi. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao.