2082505_w2Nogometaši Atletico Madrida iznenadili su Barcelonu u prvom susretu četvrtfinala Lige prvaka i sa dobrih 1:1 dočekuju revanš.

Atletico i Barcelona vode bitke na dva fronta. Bore se za titulu u Španiji, a jedan od ta dva kluba ostat će bez polufinala Lige prvaka. Kako sada stvari stoje, bliže polufinalu je – Atletico! Madridski crveno-bijeli uspjeli su zabiti gol u Barceloni i ostati neporaženi (1:1).

Izabranici Diega Simeonea igraju fantastično i ove sezone skidali su skalp klubovima kao što su Real Madrid ili Milan. Mogu se, u najmanju ruku ravnopravno, nositi i sa katalonskom mašinom koju predvodi Lionel Messi.

Povrede Piquea i Coste

Nije Atleticu niko davao previše šansi uoči večerašnjeg gostovanja na Nou Campu, no Jorgandžije uzvrat na Vicente Calderonu dočekuju s nadom da mogu izbaciti Barcu, što bi svakako bio veliki uspjeh za njih i veliko razočarenje za Katalonce.

Prvu veću priliku na utakmici imali su gosti i to bivši Barcin igrač David Villa. Pinto, koji je na golu Barce branio umjesto povrijeđenog Victora Valdesa, loše je ispucao loptu, na kraju Villa iz dobre šanse pucao pored Pintove lijeve stative.

Messijev slobodnjak je odsjeo na živom zidu gostiju, a Fabregasov udarac je izblokiran. U 12. minuti nezgodan pad Gerarda Piquea nakon duela s Diegom Costom. Stoper Katalonaca morao je na klupu, a umjesto njega je ušao mladi Bartra. U 26. minuti fantastična šansa za Barcu. Messi je majstorski uposlio Iniestu, ovaj iz neposredne blizine se naštimao i onda pucao, ali je Godin u posljednji čas izblokirao.

Kasnije se i Costa povrijedio, koji je bio upitan za ovu utakmicu, no Diego Simeone odlučio se kockati i na kraju izgubio! Costu je u 29. minuti zamijenio Diego, koji će kasnije zabiti eurogol.

U 35. minuti Xavi je ubacio s 25 metara, Bartra je leđima dirao loptu i ona odlazi tik uz lijevu stativu Atleticovog gola. U 41. minuti Xavi centrira u šesnaesterac, omaleni Messi je glavom pucao, Courtois siguran.

U 44. minuti Neymar snažno šutirao iskosa s 20-ak metara, lopa ide malo preko gola. U finišu prvog dijela pokušao je Villa ugroziti gol Barce, Pinto se nije dao iznenaditi. Dosta ‘vatreno’ bilo je u nastavku utakmice.

Pinto potpuno nemoćan nakon projektila Diega

Diego je u 56. minuti opalio s 30-ak metara iskosa s desne strane, Pinto nije imao šta da traži i bio je potpuno nemoćan. Eurogol Brazilca donio je Madriđanima veliku prednost. Nakon toga, uslijedili su žestoki napadi Barcelone.

2082451_w2Messi i Busquets su prijetili, ali sjajni Belgijanac odbranio je i te pokušaje, da bi konačno kapitulirao u 72. minuti Iniesta je s 25 metara poslao dubinsku loptu za Neymara, koji je izašao sam pred Courtoisa i preciznim udarcem loptu plasirao u mrežu za 1:1. Barca je tražila drugi pogodak, napadala bez prestanka, ali se Atletico uspio zonskom odbranom održati u životu. U mnogome im je pomogao golman Courtois.