fiorentinaFudbaleri Parme dočekali su večeras na svom Ennio Tardini stadionu ekipu Fiorentine u susretu 25. kola italijanske Serie A, a na kraju pobjednika u ovom susretu nije bilo 2:2.

Nakon što je na otvaranju utakmicu bolju igru prikazala Fiorentina, Parma je propustila u 26. minuti prvu pravu priliku. U šansi se našao Jonathan Biabany, ali je šutirao neprecizno.

Posljednjih pet minuta prvog poluvremena donosi dva gola, po jedan na obje strane. Parma je u 40. minuti golom Antonija Cassana povela s 1:0, da bi samo dvije minute kasnije za rezultat prvog poluvremena od 1:1 pogodio Juan Cuadrado.

parmaNakon pet minuta igre u nastavku Parma je ponovo stigla do vodstva. Tomović je skrivio penal, kojeg je u pogodak za 2:1 pretvorio Amauri.

Tri minute kasnije Viole ostaju s igračem manje. Modibo Diakite je zbog drugog žutog kartona morao ranije pod tuš, a prednost igrača više Parma nije iskoristila

Golman tima iz Firence Neto fantastičnim je odbranama spašavao svoj gol, a u 85. minuti su Viole sjajnim golom Matiasa Fernandeza iz slobodnog udarca došle do jednog boda, 2:2.