Reprezentativci Holandije deklasirali su Španiju u reprizi finala prošlog Mundijala rezultatom 5:1.

Lale su krenule ofanzivno, pa se tako već u 3. minuti Sneijder našao u fantastičnoj prilici, ali je Casillas odbranio njegov udarac.

U 26. minuti Diego Costa je iznudio jedanaesterac za svoju reprezentaciju, a Xabi Alonso je siguran izvođač za vodstvo Crvene Furije od 1:0.

Pred sam kraj prvog dijela u 44. minuti velika šansa za Davida Silvu koji se našao oči u oči sa Cillessenom, ali mladi golman amsterdamskog Ajaxa brani njegov udarac da bi odma u narednom napadu Daley Blind šalje briljantnu dugu loptu na Van Persiea koji majstorskim udarcem glavom pogađa mrežu Ikera Casillasa za rezultat prvog dijela.

U 53. minuti još jedna dubinska lopta na Robenna koji vara Piquea i matira Casillasa za 1:2 Lala. Osam minuta kasnije Robben je kao brzi voz prošao pored odbrambenih igrača Španije, te uputio loptu do Van Persiea koji hvata volej, ali njegov udarac pogađa prečku.

Nekoliko minuta kasnije, defanzivac Španije Pique je igrao rukom, sudija je dosudio slobodan udarac za Lale kojeg je izveo Sneijder, a defanzivac Holandije De Vrij matira Casillasa, čini se nakon prekršaja, za 1:3.

Lale ponovo prijete u 69. minuti kada Van Persie šutira, ali Casillas brani njegov udarac da bi ipak Van Persie stigao do drugog pogotka na današnjoj utakmici i to u 72. minuti nakon velike greške golmana Casillasa.

Nakon toga svoj šut iz slobodnog udarca je oprobao Sergio Ramos u 75. minuti, ali njegov šut odlazi pored gola.

Igrao se 80. minut kada je reprezentacija Holandije izvela fantastičnu kontru, a Robben je pretrčao Piquea, te matirao Casillasa za 1:5 Lala.

Sedam minuta kasnije Wijnaldum je imao fantastičnu priliku, ali je njegov udarac odbranio Casillas da bi na odbijenu loptu natrčao Robben koji je uhvatio odličan volej, ali i njegov udarac brani golman Reala.

Do kraja susreta Fernando Torres je imao fenomenalnu šansu, ali je oklijevao, pa je dobra šansa za Crvenu Furiju otišla u nepovrat, te je stoga ostalo Holandija-Španija 5:1.