sneijder
U nastavljenoj utakmici šestog kola grupa B Lige prvaka Galatasaray je pogotkom Wesleyja Sneijdera pobijedio Juventus s 1:0 i tako prošao dalje.

Utakmica na Ali Sami Yen stadionu u Istanbulu prekinuta je jučer nakon 30-ak minuta igre zbog gustog snijega. Portugalski sudac Pedro Proenca bio je primoran poslati igrače u svlačionicu nakon što se ustanovilo da nema uslova za nastavak utakmice.

Nogometaši su danas u 14 sati nastavili utakmicu. Snijeg je i dalje padao u nešto manjoj količini, ali je teren bio katastrofalan i u potpunosti je limitirao kvalitete. Nije se puno toga lijepoga moglo vidjeti. Lopta se jedva kretala po blatnjavom travnjaku, što je više odgovaralo gostima iz Torina, obzirom da im je sve osim poraza (pa i onih 0:0 do 31. minute) bilo dovoljno da prođu u osminu finala. No, na kraju su gosti iz Torina izgubili i tako se oprostili od Lige prvaka.

U periodu od 31. minute do kraja prvog poluvremena Tevez je ozbiljnije zaprijetio, ali je iskosa s desne strane pucao pored gola. Galata je prijetila preko Chedjoua nakon ubačaja iz kornera, no pucao je visoko preko gola iz izgledne pozicije. Naravno, drugačije bi to završilo da je travnjak bio ‘normalan’.

U 57. minuti velika prilika za Galatasaray. Drogba je sebi stvorio prostor i prizemno pucao, Buffon je uspio odbraniti, a Yilmaz u trku ne uspijeva odbijenu loptu zakucati u mrežu. Galata je, očekivano, preuzela incijativu i krenula s napadima ka golu Stare dame.

Pokušavali su domaći igrači da dođu do “zlatnog” gola, a mogli su ih gosti gosti u 79. minuti. Tevez je ostavio loptu za Marchisija, ali je Muslera odbranio. U 85. minuti Sneijder je uspio iskosa s desne strane loptu plasirati u mrežu Buffona za veliko slavlje Turaka.