ChelseaU uzvratnoj utakmici polufinala Lige prvaka na Stamford Bridgeu londonski Chelsea je dočekao Atletico Madrid.

Plavci su poveli sa 1-0 u 36. minuti, nakon što je Willian sjajno prošao između dva igrača Atletica, te dodao Azpilicueti koji je na najbolji način asistirao Torresu.

Bivši igrač Atletico Madrida nije slavio postignuti gol, te na taj način ispoštovao svoje riječi u kojima je govorio da je Atletico klub koji mu je sve dao i da mu je neizmjerno zahvalan.

Atletico Madrid se već nakon osam minuta vratio u meč. Tiago je poslao dugu loptu u šesnaesterac, Juanfran je vratio do Adriana koji je pogodio mrežu londonskog kluba.

Atletico Madrid je bolje otvorio drugo poluvrijeme, a to im se isplatilo u 61. minuti.

Nakon kornera Diego Costa je primio loptu na 15 metara od gola. Iako je krenuo dalje od gola, Samuel Eto’o ga je udario i na taj način skrivio najstrožiju kaznu.

Diego Costa je bio siguran izvođač penala.

Atletico Madrid je posao završio u 72. minuti, a strijelac za 1-3 bio je turski reprezentativac Arda Turan.

Večerašnjom pobjedom Atletico Madrid je zauzeo svoje mjesto u finalu Lige prvaka koje se igra 22. maja u Lisabonu na Stadionu svjetlosti, a tamo ga čeka gradski rival Real. Podsjetimo, na tom stadionu se igralo i finale Evropskog prvenstva 2004. godine.

Chelsea vs Atletico Madrid 1-3 All Goals… by axeless