pirloVodeći Juventus uspio je nakon sjajnog gola Andrea Pirle da dođe do pobjede u Đenovi u utakmici 28. kola italijanske Serije A, dok je Fiorentina s 3:1 savladala Chievo.

Fiorentina je bolje otvorila utakmicu, pa je već nakon 11 minuta igre vodila sa 1:0. Majstorija Cuardada, koji je dodao do Pizarra, utrčao u šesnaesterac, a zatim nakon ubačaja Čileanca volejom prelijepo pogodio mrežu gostiju.

Do kraja prvog dijela Fiorentina je udvostručila vodstvo. Opet je Cuardado bio najzaslužnniji. Ubacio je s desne strane u peterac, iskusni Matri je loptu sa nekoliko metara zakucao u mrežu.

U nastavku su se stvari promijenile. Verona je napadala, Fiorentina se branila, a gosti su u 62. uspjeli da smanje. Poslije ubačaja Rigonija, Paloschi je izašao sam ispred Neta i bez problema postigao gol za 2:1. U 82. minuti penal za domaće, ali je golman Chieva odbranio udarac Pizarra.

Ipak, iskusni Gomez, koji je nešto ranije ušao u igru, zabija gol u završnici za 3:1 vodstvo Fiorentine i na kraju pobjedu kojom su Viole došle na četvrto mjesto ispred Intera i Parme i sada imaju 48 bodova.

gomezVodeći Juventus gostovao je u Đenovi. Stara dama je bez prevelikog pritiska odradila ovo gostovanje. Završeno je u Đenovi pobjedom gostiju nakon kasnog gola Pirla, koji je maestralno zabio iz slobodnog udarca u samoj završnici.

Genoa je imala veliku šansu da dođe i do vodstva ranije. Calaio je u 72. minuti promašio penal, pa je Pirlov pogodak iz slobodnjaka stigao kao kazna. Juve je ubjedljivo lider sa 75 bodova i nije upitno hoće li odbraniti naslov prvaka u Italiji.