valenicaDruga utakmica (prva subotnjeg programa) 22. kola španske Primere donijela je puno uzbuđenja. Barcelona je na Nou Campu ugostila Valenciju i na kraju – izgubila (2:3).

Katalonci su u utakmicu ušli pod pritiskom zbog imperativa pobjede, kojom bi, planirali su tako domaći uoči današnje utakmice, zadržali prvo mjesto ispred Atletica i Reala. Međutim, sada madridski klubovi imaju priliku da Barcu potisnu na treće mjesto.

Stvari su se na početku dobro odvijale po Katalonce. U sedmoj minuti pomalo čudan pogodak Alexisa Sancheza, koji je, na ubačaj Lionela Messija, iskosa s desne strane potkopao loptu, kojom je lobovao Alvesa za 1:0.

U završnici prvog dijela Valencia je uspjela izjednačiti. Danielu Pareji nije bilo teško da loptu zakuca u prazan gol nakon ubačaja sa strane. Na otvaranju drugog dijela, Šišmiši dolaze do potpunog preokreta. Pablo Piatti je jedan odbijanac glavom, zaista na fascinantan način, smjestio iza leđa nemoćnog Victora Valdesa.

Lionel Messi u 53. minuti iz penala, kojeg je skrivio Ricardo Costa, donosi Barceloni izjednačenje, no sjajni gostujući nogometaši samo šest minuta kasnije dolaze do nove prednosti. Alcacer Paco je lijepo pogodio za 2:3 nakon dodavanja Feghoulija sa strane.

Novi problemi za domaće u 78. minuti, kada je Jordi Alba dobio žuti karton, drugi na utakmici, pa je suigrače ostavio na cjedilu.

Barca je pokušavala i sa igračem manje makar izbjeći poraz, no na kraju je Valencia sačuvala vodstvo i izabranicima Gerarda Martina nanijeli tek drugi ovosezonski poraz. Barca ostaje na 54 boda, koliko ima i Atletico uz utakmicu manje. Real, također uz utakmicu manje, ima bod manje. Valencia je osmoplasirana sa 28 bodova, a ovom pobjedom na tabeli je preskočila Levante i Espanyol.

Primera, 22. kolo:

Barcelona – Valencia 2:3 (Sanchez 7, Messi 53 – penal/ Parejo 44, Piatti 48, Paco 59)

Barcelona vs Valencia 1-0 (Goal Alexis Sanchez) by LocoGoalsHQ

Goal Daniel Parejo ~ Barcelona 1-1 Valencia ~ 1… by LocoGoalsHQ

Barcelona 1-2 Valencia (Goal Pablo Piatti) by all-goals

Goal Messi – Barcelona 2-2 Valencia – 01-02… by The-Best-Games

Barcelona 2-3 Valencia (Paco Alcacer Goal) by LocoGoalsHQ