2087752_w2Madridski Atletico na svom Vicente Calderon stadionu večeras je u okviru reavnš susreta četvrtfinala Lige prvaka ugostio Barcelonu. Domaćin je slavio rezultatom 1:0.

U drugoj minuti susreta Lionel Messi je šutirao sa velike udaljenosti, ali je njegov udarac bio neprecizan. Domaćin u šestoj minuti susreta dolazi do vodstva. Pogodak za ekipu sa Vicente Calderona postigao je Koke. Jedan ubačaj u šesnaesterac gostiju na drugu stativu glavom je prebacio Adrian, a loptu je u mrežu pospremio Koke.

Nastavio je Atletico sa napadima i nakon gola. Već u narednom napadu Koke je opet u prilici, ali defanzivac Barcelone otklonio je opasnost. U 11. minuti susreta zaprijetio je David Villa, ali je udarac bivšeg fudbalera Barcelone zaustavila stativa.

Gosti iz Barcelone prijeti u 13. minuti susreta. Dani Alves je centrirao, a udarac Messija glavom odlazi pored lijeve stative Atleticovog gola. U 18. minuti susreta Jorgandžije su opet pogodile okvir gola. Villa se pored Bartre izborio za odličnu poziciju, ali njegov udarac zaustavlja prečka Pintovog gola.

Barcelona prijeti u 24. minuti utakmice. Lionel Messi je opet bio u prilici, ali je Argentinac još jednom neprecizan. U 40. minuti Adrian je pao u šesnaestercu Barcelone nakon duela sa Mascheranom, ali jedanaesterca nije bilo. Ostalo je nakon prvih 45 minuta utakmice 1:0 za Atletico Madrid.

Barcelona je još jednom zaprijetila u 49. minuti susreta. Xavi je odlično uposlio Neymara, ali Courtois je siguran. Nakon intervencije Belgijanca lopta se opet odbija do Katalonaca, ali promjene rezultata u Madridu nije bilo.

Nastavili su gosti sa napadima. Xavi je u 60. minuti susreta šutirao glavom, ali nije bio precizan. Jorgandžije prijete pet minuta kasnije. U prilici je bio Diego. Njegov udarac sa vrha šesnaesterca odbranio je Pinto, a golman Katalonaca izašao je kao pobjednik i nakon odbijene lopte. Imali su do kraja svoje prilike i jedni i drugi, ali je ostalo 1:0 za veliki uspjeh madridskog Atletica.