lacioVeliko iznenađenje napravili su fudbaleri Ludogoretsa, koji su u prvom susretu šesnaestine finala Lige Evropa u Rimu s minimalnih 1:0 savladali Lazio.

Jedini pogodak na susretu postigao je Bezjak u 45. minuti, a treba istaći da su obje momčadi imale po jedanaesterac, ali isti nisu upjele realizirati. Naš reprezentativac Senad Lulić igrao je do 68. minute i imao je jednu dobru priliku nakon neiskorištenog penala Lazija, no nije uspio savladati gostujućeg golmana s nekih osam metara.

Red Bull Salzburg je u Amsterdamu s 3:0 savladao Ajax. Dva pogotka za austrijsku momčad postigao je Soriano, dok se jednom u listu strijelaca upisao Mane.

salzburgMaribor i Sevilla su odigrali sjajnu utakmicu, a nakon 90 minuta nije bilo pobjednika (2:2). Pogotkom Tavaresa Maribor je poveo, no Gameiro i Fazio preokreću rezultat, da bi Vršić pogodio za konačnih 2:2.

Porto je golovima Quaresme i Varele poveo 2:0 protiv Eintrachta, ali Joselu i Alex (autogol) su stvari vratili na početak, tako da će odluka o putniku u osminu finala pasti u revanš susretu.

Macabi i Basel su odigrali bez golova, Plzen i Shakhtar su remizirali (1:1), kao i Betis i Rubin, dok pogodaka nije bilo u duelu Swanseaja i Napolija.