ibraNogometaši PSG-a deklasirali su Bayer u Leverkusenu (4:0) u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka.

Njemačke momčadi nikad ne treba otpisati, no defintiivno je eventualni Bayerov prolaz u četvrtfinale ravan čudu. PSG je večeras, u Leverkusenu, nadigrao Apotekare i već za 45 minuta riješio sve dileme oko pobjednika.

Samo 180 sekundi trebalo je momčadi Laurenta Blanca da zabije vodeći gol. Marco Verratti je dodao do Matuidija, ovaj lijepim udarcem matirao Lena za slavlje PG-a.

Prijetio je Ibrahimović u osmoj iz slobodnjaka, a dvije minute kasnije Sam puca iznad gola. Dobra šansa za Lavezzija u 12. minuti, no Leno je siguran.

Pokušao je kapiten naše reprezentacije Emir Spahić u 35. minuti iznenaditi Sirigua udarcem s 30 metara, italijanski golman brani. U 38. minuti Spahić je u petercu domaćih faulirao Lavezzija, skrivio penal i zaradio javnu opomenu. Ibrahimović je zakucao loptu sa bijele tačke za 0:2.

leverkusenNekoliko minuta kasnije švedski napadač šalje projektil s ruba šesnaeterca, Leno je još jednom nemoćan. Pola sata prije kraja utakmice Spahić je dobio drugi žuti, pa je ostavio svoje suigrače na cjedilu.

U 67. minuti šansa za Matuidija, ostaje 0:3. Petnaestak minuta kasnije pucao je i Lucas Moura, Leno opet brani. Sve je riješio novajlija Cabaye pogotkom u 88. minuti, a asistirao mu je Ibrahimović. Bayer će se teško oporaviti od ovog poraza.

Goal Matuidi – Bayer Leverkusen 0-1 PSG – 18-02… by foot1011

Goal Ibrahimovic – Bayer Leverkusen 0-2 PSG… by foot1011

BAYER 04 (L) – PSG 0-4, Ibrahimović (0-3), 18.02. by dm_525b2245553f8

Bayer Leverkusen 0-4 PSG (Yohan Cabaye Goal) by allgoalshq1