bayer

Bayer Leverkusen je uspio da se plasira u četvrtfinale njenačkog DFB Pokala nakon što su kao gosti savladali Freiburg sa 1:2.

Kruse je već u 1. minuti doveo Apotekare u prednost, ali u 19. minuti domaći tim je poravnao preko Gunter, pa se na odmor otišlo rezultatom 1:1, iako je bilo dosta šansi na obje strane.

Utakmica je riješena u 77. minuti kada je Can postigao gol za 1:2 i ispostavilo se pobjedu Bayera. Bh. reprezentativac Mensur Mujdža nije bio u konkurenciji za ovaj meč u redovima Freiburga, dok je Emir Spahić pošteđen i meč je odgledao sa klupe.

U drugom meču igranom u terminu od 19 sati, Wolssburg je preko Ingolstadta pobjedom 2:1 stigao među osam najboljih ekipa u Njemačkom kupu. Strijelci za Vukove su bili Naldo i Olić.