gerrardNogometaši i navijači Manchester Uniteda žele što prije zaboraviti ovu sezonu. Novi poraz doživjeli su od velikog rivala Liverpoola na svom Old Traffordu. I to nimalo lagan poraz – 0:3.

Vezao je Manchester nekoliko dobrih utakmica i rezultata i činilo se da je momčad Davida Moyesa konačno zaigrala i da su loše partije prošlost. No, u susretu s Liverpoolom United nije ništa pokazao i upisao je već deveti poraz.

Presudila su dva penala u korist gostiju, a jedan su promašili. Prvi je izboren u 34. minuti. Rafael je igrao rukom u svom šesnaestercu, a sudija je pokazao na bijelu tačku. Kapiten gostiju Steven Gerrard je bio precizan za 0:1.

Na samom otvaranju drugog dijela Phil Jones je skrivio novi penal, a Gerrard je opet pogodio s bijele tačke za konačnih 2:0. Sjajni Gerrard je u 73 minuti umalo postigao prekrasan gol i meč završio hat-trickom. Osim toga, u 79. minuti Vidić je skrivio penal i dobio drugi žuti karton, a Gerrard je pogodio stativu. Suarez je postavio konačnih 0:3 u 84. minuti. Kakva sezona za Liverpool i kakva sezona za United.

United nije uspio da se vrati poslije drugog gola. Pokušavali su Crveni vragovi, trudili se, ali jednostavno nije bilo ni snage ni kvaliteta ni ideje u igri. Liverpool je na kraju zasluženo osvojio sva tri boda.

Liverpool je sada izbio na drugo mjesto sa 62 boda, dok United ostaje na sedmom mjestu sa svega 48 bodova.